Щоб подарувати мешканцям та гостям Львова святковий настрій, за тиждень до Великодня тут відкрився традиційний фестиваль писанок. Півметрові писанки на площі біля Домініканського собору з’явилися ще в суботу. На жаль, через несприятливу погоду частину з них довелося тимчасово перенести в сусіднє закрите приміщення. Але, щойно розпогодилося, робота відновилася.
Прикрашанням великодніх яєць займалися як професійні художники, так і аматори. Як зазначив організатор фестивалю Андрій Сидор, цьогоріч пасхальні символи розписували також вимушені переселенці зі сходу та Криму. Зокрема, одна з писанок, над якою працювали біженці з Криму, зображує чорний тюльпан війни, який тягнеться до мирного блакитного неба. Водночас блакитний колір у роботі символізує прапор кримських татар.
У Галереї писанок протягом тижня можна буде помилуватися 50 великодним символами різної величини та орнаменту. «Головна писанка» заввишки аж три метри. Цього року найбільша красуня свята ткана та прикрашена дерев’яними іграшками з символікою різних регіонів України. Над нею трудилися вихованці Львівської дитячої школи народних мистецтв під керівництвом Лілеї Квасниці, а іграшки розписала художниця Уляна Нищук-Борисяк. «Також до розписування писанок долучилися вихованці дитячих клубів міста, діти з навчально-реабілітаційного центру «Джерело» й студії образотворчого мистецтва «СОМ» та ще багато інших митців, серед яких були і професіонали. Протягом фестивалю будемо збирати кошти на придбання обладнання для Львівського ОХМАТДИТу, туди ж спрямуємо гроші від аукціону з розпродажу фестивальних писанок», — розповів «УМ» Андрій Сидор.
Найдорожча писанка вартує не менше десяти тисяч гривень. До слова, минулого року на добру справу львів’яни зібрали кілька десятків тисяч гривень. Окрім грошей, на фестивалі оголошено збір великодніх листівок від маленьких львів’ян зі словами підтримки для своїх однолітків зі сходу. Разом iз ними в Маріуполь передадуть і півметрову писанку, яку діти з різних дитячих клубів міста спільно розмалювали як символ єдності. Символічну писанку поділили на шість частин і в кожній намалювали як побажання: здоров’я та довголіття, родючості землі, народження дітей, удачі для країни та єдності.
Фестиваль триватиме до 19 квітня. Протягом цих днів усі охочі зможуть відвідати майстер-класи з розпису писанок, спробувати самотужки виготовити писанку-свічку чи інші символи Великодня.