Комунальники, готуючись до опалювального сезону, цього року вирішили показати вищий клас. Було оголошено, що огляд готовності житла до зими закінчать не пізніше першого жовтня, тобто на два тижні раніше, ніж завжди. Це при тому, що на початок вересня, за даними Держкомунгоспу, до опалювального сезону було підготовлено близько 72 відсотків житлового фонду країни. Утім уже на час оголошення підвищених зобов'язань відомство було змушене констатувати, що загальна картина «опалювальної мобілізації» нічим не відрізняється від того, що спостерігалося минулими роками: найнижчі темпи підготовки до зими традиційно продемонстрували об'єкти житлокомунгоспу, які належать Мінпаливенерго, Міносвіти і Мінохорони здоров'я.
Утім невідомо, на які приховані резерви у пришвидшенні цих темпів розраховує влада, тому що споживач, як і раніше, не поспішає розкривати гаманця перед постачальниками тепла. Днями Київенерго переглянуло чималий список своїх боржників і розповсюдило неприємне для них повідомлення. Мовляв, теплову енергію споживачам, які проштрафилися, постачатимуть тільки за умови попередньої оплати місячного споживання теплової енергії, гарантії повних поточних розрахунків і узгодженого з компанією графіку погашення боргів. Заборгованість киян за спожиті енергоносії постійно збільшується. Тим часом Київенерго вкрай потребує коштів для придбання палива і забезпечення роботи устаткування.
Але якими б не були фінансові зведення компаній, що відповідають за обігрів об'єктів житлокомунгоспу, споживач лукаво прогнозує, що у рік президентської компанії йому всі «ліві» номери пройдуть і благословенне тепло все одно з настанням холодів, а може, й раніше увіллється у радіатори його помешкання. Здогадуються про кмітливість споживача й «донецькі». Запаси вугілля на складах теплових електростанцій, теплоелектроцентралей і районних котелень України на початок вересня становили 1,774 мільйона тонн, що в 1,4 раза більше, ніж у відповідний період минулого року, повідомили агентству «Інтерфакс» у Мінпаливенерго.