Попри те, що терористи всіляко позиціонують себе як ревні християни та борці за утвердження православного «русского міра», від їхніх рук потерпають не лише житла мирних мешканців, а й храми. Днями снаряди «Граду» практично вщент зруйнували кам’яну православну церкву, збудовану ще в 1840-му році, у селі Троїцьке Попаснянського району на Луганщині. Як розповів очільник області Геннадій Москаль, який побував на місці трагедії, снаряди влучили просто в будівлю, пробили дах і вибухнули всередині. «Вівтар повністю розбитий, ікони посічені осколками, священні книги валяються на землі... Це один із найбільших православних храмів Луганщини, який пережив дві війни — громадянську та Другу світову війну, а також радянську владу. Храм не змогли знищити ні німецькі загарбники, ні комуністи-безбожники, його зруйнували тепер ті, хто називає себе поборниками «православного міра», — зазначив Москаль на своєму сайті.
Під обстріл потрапила і місцева школа. Три місяці тому вона уже постраждала від снарядів, але силами обласної влади та волонтерів її вдалося оперативно відремонтувати, після чого школярі відновили навчання. Цього ж разу руйнування виявилися набагато серйознішими, тому Геннадій Москаль припустив, що цього року навчання тут не буде. Власне, і вчитися поки що нікому — усіх дітей з активізацією бойових дій оперативно вивезли iз села у безпечну зону.
Саме Троїцьке під час боїв за Дебальцеве перебувало на постійній лінії вогню, тому зазнавало практично безперервних обстрілів і пережило кілька штурмів бойовиків за участі танків та російських регулярних військ. Лінії електропередач тут перебиті, опори повалені, торговельні точки закриті, автобусного сполучення немає. У мирний час тут проживало понад тисячу селян, однак нині залишилося близько 300 — більшість виїхала на безпечні території.
Від постійних обстрілів постраждали й житлові будинки. Є загиблі і серед мирних мешканців. Навіщо бойовикам було так інтенсивно обстрілювати мирне село, лишається загадкою. «Жодного сенсу обстрілювати церкву і школу не було: тут не дислокувалися українські військові, найближчий опорний пункт — на околиці Троїцького за три кілометри звідси», — зауважує Геннадій Москаль. Відповідь на це запитання свого часу на сторінках «УМ» дав соціальний психолог Олег Покальчук, зауваживши, що для росіян, які переважно воюють на боці бойовиків, усе, що розташоване на українській території, є ворожим, і їхній основний інстинкт — знищити це, стерти з лиця землі. Як виявилося, православний храм та школа теж підпадають під це визначення.