Нова «холодна війна» між Заходом та Росією змусила найбільший російський банк — «Сбербанк», 51 відсоток акцій якого належать Кремлю, продавати свої активи у Центральній Європі. Як повідомляє чеська газета «Лідове новіни», на продаж уже виставлені словацька та угорська дочірні компанії «Сбербанку». Російська компанія наразі не продає свою чеську філію, але місцеві конкуруючі банки чітко вловили тенденцію і почали переманювати клієнтів у росіян.
Словацький актив «Сбербанку» виставлений на продаж за більш ніж 2 мільярди євро, а угорський — за 1,6 мільярда. По головному банку Росії чутливо вдарили санкції, накладені Євросоюзом та США. Через ці обмеження йому тепер надто складно залучати капітали на світових ринках. І хоча філіалів «Сбербанку» в ЄС санкції не стосуються, компанії, за теперішніх обставин, можуть дуже знадобитися кошти від їх продажу.
Словацька газета «Сме» зазначає, що клієнти «Сбербанку» не повинні турбуватися з приводу зміни власника, оскільки їхні вклади захищені законом. Вкладникам та споживачам інших послуг російської фінустанови доведеться лише звикнути до нового логотипу банку і певної зміни переліку пропонованих послуг.
За неофіційною інформацією, одним із можливих покупців активів російського банку є великий європейський UniCredit Bank, але там від коментарів з цього приводу утримуються. «Зазвичай ми не коментуємо чутки на фінансовому ринку», — заявила речниця установи Зузана Дудякова.
Серед інших потенційних покупців російського банку називають угорський OTP Bank та інвестиційну групу Penta, яка у Словаччині є власницею «Приватбанку» та «Пріма банку».
«Сбербанк» увійшов на ринок Центральної Європи 2012 року, коли придбав у німецького банку Volksbank за 505 мільйонів євро дев’ять його філіалів у різних регіонах Словаччини. На цей час найбільший російський банк має в Європі (Словаччина, Угорщина, Чехія і Хорватія) 280 філіалів, у яких працюють 4500 службовців.