Майже півсотні вихованців Артемівського спеціалізованого будинку дитини довелося евакуювати до Харкова. Рішення про негайний переїзд прийняла Донецька обласна адміністрація одразу після того, як 13 лютого місто з «градів» обстріляли терористи.
Уже наступного дня вночі автобуси з малюками приїхали до Харківського обласного будинку дитини №3. Як повідомили обласні чиновники, сиротинець був повністю готовий для прийому маленьких переселенців, наймолодшому з яких — 2 місяці, найстаршому — п’ять років. У дорозі їх супроводжували 25 співробітників артемівського дитбудинку. Усі дітки після медичного обстеження отримали необхідний догляд. За словами управлінців Донецької ОДА, маленьких артемівців повернуть додому одразу після того, як стабілізується ситуація навколо їхнього міста.
А кількома днями раніше харківським волонтерам вдалося буквально з-під обстрілів вивезти 36 діток із міст Щастя і Станиця Луганська. Для цього вони розробили замалим не спецоперацію з порятунку. Спочатку своїх підопічних рятівники доправили до Сiверськодонецька, де ті тиждень прожили в інтернаті, звідти переправили до Харкова, а вже потім до одного з пансіонатів Одеси. «Руйнування у цих двох населених пунктах вже не дозволяють там жити. У деяких районах немає тепла, газу, світла. Тому батьки дали згоду на вивіз дітей», — розповідає координатор благодійного фонду «Харків з тобою» Тетяна Бідняк.
Квитки на поїзд для малих переселенців придбала «Укрзалізниця». Волонтери із «Станції Харків» купили їм на дорогу бутерброди та воду. За словами Тетяни Бідняк, діти шкільного віку, живучи в одеських пансіонатах, навіть зможуть відвідувати школу.
ПЕРЕСЕЛЕННЯ
Поміняти місце дислокації довелося і лікарям та пацієнтам міської лікарні Щастя, яка постраждала внаслідок мінометного обстрілу. «Частину людей евакуйовано в новоайдарівську районну лікарню, частину — в Петрівку, Сiверськодонецьк та Лисичанськ, а військових відправили у військовий госпіталь у Сватове», — повідомив на офіційному сайті Луганської ОДА її голова Геннадій Москаль. За його словами, кілька відділень лікарні продовжують приймати хворих — терапія працює в режимі денного стаціонару, в хірургії проводять невідкладні операції, однак для повноцінного лікування в пошкоджених корпусах необхідно провести ремонт і замінити з півсотні вікон. Також у Щасті продовжують функціонувати райдержадміністрація та інші державні структури, хоча продукти і товари першої необхідності придбати буває проблематично.