Попри те, що і Генсек ООН, і ОБСЄ звернулися із закликом на три дні припинити будь-які бойові дії в районі Дебальцевого, бойовики та російські найманці продовжують свої спроби пробити оборону української армії на ділянці, яка отримала умовну назву Дебальцевська дуга. За даними штабу АТО, лише минулої ночі поблизу Чернухіного та Міуса терористи двічі намагалися безуспішно штурмувати позиції українських військ. «Усі атаки ворога армійські підрозділи успішно відбили, а втрати противника за добу, за попередніми даними, — 190 чоловік загиблих та 7 одиниць знищеної техніки», — повідомив прес-центр АТО.
Утім інтенсивність обстрілів за останню добу помітно впала. Щоправда, причина цього — аж ніяк не миротворчі настрої росіян, а... банальна нестача набоїв. «У ході активних наступальних дій, які вели російсько-терористичні війська на Донбасі протягом січня — початку лютого 2015, останні зіткнулися з проблемою перевитрати боєприпасів (у першу чергу — до ствольної артилерії і РСЗВ). За підрахунками самих бойовиків, вогневий дивізіон у напрямку «головного удару» в середньому протягом доби вистрілював у ході «наступу» до 150 тонн снарядів. Поставки з Росії не перекривають таких витрат боєприпасів», — зазначає керівник групи «Інформаційний спротив» Дмитро Тимчук. За його даними, протягом кількох останніх діб на залізничну станцію Іловайськ з Росії за ніч прибуває в середньому 2 облікових ешелони боєприпасів найбільш використовуваних калібрів, які протягом наступного дня розвозяться або безпосередньо на вогневі позиції (у більшості випадків), або на «розподільні склади і бази». У середньому за добу фіксується до 20 завантажених «КамаЗів».
З іншого боку, багато військових експертів зазначають, що українській армії від глухої оборони варто переходити до наступу, хоча б на найбільш вразливі ділянки фронту, тож Генштабу потрібно негайно кардинально змінювати стратегію і тактику військових дій. «Фронт ми утримали, але на війні немає нічого статичного і постійного. Активним діям противника потрібно протиставити наші активні дії. І жодних інших варіантів тут немає. Дебальцевська дуга — це не фортеця, укріплення там лише польові, які встигли збудувати самі війська, вони допомагають в обороні, але утримується район Дебальцевого лише завдяки мужності та професійності наших воїнів», — стверджує головний редактор сайта «Цензор.нет» Юрій Бутусов.
Тим часом Україна розраховує на допомогу Європи та США не лише в технічній підтримці, а й у модернізації озброєння. «Нам, як і раніше, потрібна суттєва військова, технічна і професійна допомога для покращення бойової ефективності української армії в її протистоянні російській агресії», — заявив Президент України Петро Порошенко в інтерв’ю німецькій газеті «Дойче Велле». Він зазначив, що російська агресія поставила під загрозу всю систему євроатлантичної безпеки. Про продовження проектів із технічної підтримки України заявив міністр оборони Канади Роберт Дуглас Ніколсон. А сенат США наступного тижня може розглянути питання про надання Україні сучасної летальної зброї.
ГЕРОЯМ — СЛАВА!
Під завалами Донецького аеропорту бійці розшукали українського «кіборга» Олександра Литвинюка, який 8 днів пролежав під бетонними уламками і сталевими конструкціями. Стан Литвинюка вкрай важкий, у нього пошкоджені хребет і легені, однак друзі сподіваються на краще. Тим більше що його дружина з дня на день чекає третю дитину. «Зараз він у київському ДВРЗ — 11 лікарня — нейрохірургія. Весь у бинтах, тільки частина обличчя відкрита. На завтра готують оперувати. Зараз стабілізують стан. Взагалі-то я не особливо віруючий. Але у Сани дружина ось-ось народить. Хто вміє, помоліться — нехай у дитини буде тато, а Сані стане татом в ТРЕТІЙ раз», — написав у «Фейсбуці його друг Ігор Колесник.
А тим часом, повідомляють користувачі соцмереж, до України вирушили десятки добровольців Ічкерії. Дізнавшись про смерть легендарного генерала Іси Мунаева, вони їдуть на Донбас, щоб захищати Україну і помститися російським найманцям.