Столичний мікрорайон Бортничі, де від зараження води кишковою паличкою, яка з нечистотами потрапила до місцевого водогону, на лікарняних ліжках опинилися 128 жителів (із них 104 дитини), досі потерпає від нестачі води. Жителі скаржаться, що почали хворіти по другому колу, оскільки інфекція потрапляє не лише під час їжі, а й під час купання, а в їхніх кранах досі тече технічна заражена вода.
«Київводоканал» лише розводить руками. Там жителям повідомили, що зараз відбувається промивка і знезараження всієї системи, тож до 2 лютого у Бортничi підвозитимуть питну воду в цистернах. Винуватцем лиха вони називають одного із забудовників, який незаконно пiд’єднався до каналізації. «Там є порушення генплану. За генпланом там побудовано дощову каналізацію, це пiд’єднання не було ні з ким погоджено — ні з водоканалом, ні з «Головархітектурою». Ми зараз чекаємо закінчення розслідування», — заявила у вівторок на брифінгу радник голови правління підприємства з інформаційної політики Вікторія Яковлєва.
Постраждалі вимагали і компенсації витрат на лікування через неякісну воду, однак «Київводоканал» заявив, що кримінального провадження за фактом отруєння людей не відкрито, тому компенсувати будь-що вони не повинні. Єдине, чим вони «потішили» бортничан, — анулювали рахунки всіх жителів мікрорайону за січень. Так само не платитимуть за вимушено злиту воду власники лічильників, котрі змушені щодня профілактично промивати систему. «Ми просимо мешканців зливати воду мінімум 30 хвилин на добу, але платити за цю воду не потрібно. Останні проби води показали, що відхилень за мікробіологічними показниками немає, але рішення, яким воду визнають придатною для приготування їжі і пиття, прийматиме санепідстанція», — повідомили у «Київводоканалі».
А тим часом мешканцям Бортничів рекомендують пройти профілактичну вакцинацію проти вірусного гепатиту А (в народі ця хвороба називається Боткіна або «жовтуха»). Щоправда, начальник київської СЕС Олег Рубан заспокоїв, що випадків захворювання на хворобу Боткіна тут поки не зафіксовано, ця інформація викликала в мікрорайоні зайву напругу. За даними санепідслужби, близько 500 осіб одразу виявили бажання вакцинуватися.