Харківський апеляційний суд днями відмовився розглядати апеляційну скаргу Мін’юсту, який вимагав «долюструвати» одного з найавторитетніших у недалекому минулому прокурорів міста Володимира Суходубова. Той на засідання зі своїм адвокатом не з’явився і просив відкласти розгляд його справи на більш віддалений термін. Слуги Феміди пішли йому назустріч, хоча на резонансне засідання прибула не лише місцева громадськість, а й численний загін столичних «люстраторів» на чолі з народними депутатами Єгором Соболєвим та Семеном Семенченком.
Справа Володимира Суходубова на слуху вже більше місяця. Він тривалий час займав посаду головного прокурора Харкова та заступника прокурора області. Втім минулого року доля, схоже, відвернулася від високопосадовця, оскільки його блискуча кар’єра пішла різко вниз. Більше того, восени він потрапив під дію Закону про люстрацію, оскільки мав негласну репутацію «захисника системи». І хоча його звільнили з досить скромної, як для його послужного списку посади — начальника відділу кадрів, — поступатися він не хоче. Зрештою, заявник пана Суходубова звернувся до Харківського окружного адміністративного суду одразу з трьома вимогами: скасувати наказ обласного прокурора про його звільнення, поновити на посаді і виплатити не отриману за час «простою» зарплату. Суддя Валентина Самойлова у грудні минулого року задовольнила всі ці вимоги, викликавши тим самим бурю протесту в юридичних колах країни. «Суддя Самойлова тим самим відкрила скриньку Пандори. Якщо зараз це зійде з рук і їй, і прокурору, якщо те ж саме станеться і в Запорізькій області, де є аналогічний випадок, то сонм служителів Януковича, які вчепилися у крісла і з тривогою стежать за розвитком подій, кинуться тим же шляхом», — зазначив iз цього приводу Семен Семенченко. Він же на своїй сторінці у «Фейсбуці» запропонував відправити обох «на перевиховання» в зону АТО.
Апеляційна скарга Мін’юсту могла б поставити у цій справі остаточну крапку, але у день її розгляду Володимир Суходубов і Валентина Самойлова взяли короткі відпустки. Столичні «люстратори» даремно приходили до їхніх кабінетів — вони виявилися зачиненими. «Це сталося уже другий раз поспіль. Обидва рази ми з Єгором (Соболєвим. — Ред.) обговорювали поїздку по телефону. Відпустки служителі закону брали протягом доби після такого обговорення», — зазначив Семен Семенченко.
Сподівання, що суд розгляне скаргу і без головного фігуранта, теж не увінчалося успіхом: судді пішли до дорадчої кімнати й ухвалили рішення перенести розгляд на 2 лютого, залучивши до процесу третю особу — прокурора області Юрія Данильченка, який звільнив свого підопічного. Втім, голова парламентського Комітету з питань запобігання і протидії корупції має твердий намір довести справу до кінця. «Те, що суд не ухвалив жодного рішення — на совісті цих суддів. Якщо вони думають, що ми поїдемо і забудемо, то такого не буде. Треба буде зустрітися з нами 2 лютого — приїдемо 2 лютого. Треба буде виграти справу у Верховному Суді, значить виграємо у Верховному Суді», — заявив Єгор Соболєв.