«Моє дитинство пахне батьківським садочком, бабусиним капусняком і, звичайно ж, маминими пирогами: найсмачнішими у світі маківниками та пиріжками з солодкою квасолькою», — такі спогади має багато хто, чиє дитинство пов’язане iз селом. Наразі рецептом ділиться Ольга Пирогова. «Варіантів начинок для пиріжків у мами було безліч, але найбільше пам’ятаються оці — iз солодкою квасолею! —каже жінка. — Що то була за смакота! Не передати! Ото час від часу такі пиріжки печу і я, і щоразу поринаю у ті солодкі дитячі та такі щемні спогади...»
Пані Ольга записала незвичайний рецепт маминого дріжджового тіста на пиріжки, яким ділиться. Спершу 3 столові ложки (без верху) манки зварити в невеликій кількості води і остудити. Приблизно 50 г дріжджів розчинити у воді, 0,5 л теплого пареного молока (обов’язково спареного, тоді запах пирогів буде особливим!), на солодкі пиріжки — одна неповна склянка цукру (або як ви забажаєте), трішки присолити. Беремо зварену манку і додаємо до неї борошна — стільки, скільки візьме тісто. До тіста можна додати 2-3 яйця (якщо є, але можна і не додавати). У варіанті, коли кладуть двоє великих яєць, тісто вбирає 5,5 склянки борошна. Коли тісто уже замісили, треба додати ще грам 100 олії (без запаху) і ще добре вимісити. Поставити у тепле місце сходити. Прикрити рушничком. Двiчi обім’яти.
Для начинки зварену квасолю двічі пропустити через м’ясорубку, додати цукор (за смаком) і трішки перевареної води. Все ретельно розмішати.
«Пам’ятаю, що мама не змащувала зверху пиріжки яйцем, — згадує Ольга Пирогова. — На одній бляшці (деку) пеклися ці пироги і з солодкою (для нас iз сестрою), і з солоною начинкою (для батьків). Зверху ножем, щоб не переплутати, мама робила дві надсічки — це були пироги з солоною квасолею. Ці пироги були великі, щоб узяв до рук і було що їсти! Свої, солоденькі, ми з сестрою запивали домашнім молоком».