Свій компроміс у вирішенні одвічної новорічної проблеми: нищити живі ялинки чи зустрічати Новий рік без традиційного духу хвої та лісового дерева — запропонували лісівники Скадовського держлісгоспу, що на Херсонщині. «Цього року ялинок для людей ми поставили значно менше, та й ціна на них суттєво піднялася. Зате добре себе зарекомендували декоративні кущики ялівцю, що ростуть у горщиках. Ціна на них теж не маленька (близько ста гривень), але послужить це дерево не один сезон, та ще й повітря в квартирі буде очищати щодня», — розповіла «УМ» начальник відділу Херсонського обласного управління лісового господарства Леся Мельниченко.
До слова сказати, ялинки і сосни зі штучних матеріалів коштують навіть дорожче. Ось і виходить, що набагато вигідніше придбати все ж таки живу новорічну красуню у горщику. А ялівець не тільки невибагливий у догляді, а й має дуже привабливі крону і хвою, яка може бути зеленого, сірого, блакитного, золотистого або бронзового кольору в залежності від пори року. До того ж активні леткі речовини, які виділяють колючки ялівцю, вбивають хвороботворні мікроорганізми, в тому числі і туберкульозну паличку. Відзначимо, що в Україні добре прижилися три види ялівцю: козацький, звичайний і віргінський (так зване «ялівцеве дерево»).
Ще одну альтернативу новорічній ялинці завезли на ялинкові базари України фермери, які проживають у Карпатах. Для них вирощування смереки вже стало традицією. Тут давно знають, як правильно заготовити і великі «лапи» смереки разом iз шишками та виростити декоративну смереку в горщиках. У Західній Україні навіть побутує таке повір’я: якщо доторкнешся до смереки в новорічну ніч під бій курантів — будеш здоровим і сильним увесь наступний рік
Так що тим, хто ще не придбав головний атрибут Нового року, є над чим замислитися. Бо, купивши звичайну зрубану ялинку або сосну за 70—80 гривень, через місяць ми отримуємо мертву деревину без хвої, місце якої — у сміттєвому баку. Та й не дуже то й викинеш — iз початком опалювального сезону ялинки та сосни в Україні перетворилися на стратегічно важливу сировину, яку вже не дозволено викидати на смітник. А ось ялівець, придбаний на півдні України, або ж смерека, куплена у фермерів iз Карпат, залишаться жити у вас надовго. Такі незвичайні новорічні красуні добре збережуть свою первозданну свіжість на балконі, даруючи радість родині не один рік.