Незважаючи на широкий міжнародний резонанс справи «кримських терористів», московська феміда й надалi вважає українського режисера Олега Сенцова та його «колег по нещастю» небезпечними злочинцями, яким місце лише за ґратами. Учора Лефортовський районний суд Москви продовжив термін утримання в СІЗО «Лефортово» одного з фігурантів цієї справи Олександра Кольченка. А минулої п’ятниці такий же вирок було винесено й щодо самого Сенцова.
Учора ж стало відомо, що ще одного «кримського терориста» — Геннадія Афанасьєва — російський суд уже засудив до семи років колонії суворого режиму. Раніше зазначалося, що Геннадій Афанасьєв та історик Олексій Чирній визнали свою провину і «почали співпрацювати зі слідством». Нагадаємо, що всім чотирьом учасникам «терористичної групи Сенцова» інкримінують підготовку терактів, зокрема, знищення пам’ятника Леніну. Також, за версією слідства, Чирній, Кольченко, Афанасьєв та «інші невстановлені особи» за вказівкою Сенцова 14 квітня підпалили будівлю «Русской общины Крыма», а 18 квітня — місцевого відділення «Единой России». Збиток від пожежі виявився незначним — у першому випадку обгоріли двері, в іншому — вікно. Однак російська Феміда вимагає для кримчан максимального покарання — до 20 років ув’язнення. Сенцов же і Кольченко продовжують наполягати на своїй невинуватості.
Вони ж продовжують відстоювати своє право називатися громадянами України, якого їх насильно позбавили через анексію Криму. Сьогодні в Сімферополі має відбутися чергове засідання Київського районного суду Сімферополя щодо заяви адвоката Кольченка Світлани Сідоркіної про визнання права Олександра на збереження українського громадянства. Адвокат наполягає, що на їхню офіційну заяву з проханням про відновлення терміну подачі заяви з проханням про збереження громадянства України вони так і не отримали відповіді. Також вона зазначає, що за місяць, відведений для цієї процедури, зробити це вчасно було практично неможливо. А в травні Олександра затримали.
А ТИМ ЧАСОМ...
Учора український парламент делегував льотчицю та народну депутатку Надію Савченко до складу делегації в ПАРЄ. Постанову підтримав 321 народний депутат. Крім того, Верховна Рада звернулася до міжнародної спільноти з проханням допомогти звільнити українку. Щоправда, судячи з позиції Росії у справі «бранців совісті», навіть такі аргументи навряд чи на них подіють. Якщо, звичайно, не зміниться політична воля головних лялькарів цієї справи.