Незважаючи на складну ситуацію, яку через дії свого керівництва зараз переживає Росія, для більшості росіян президент Володимир Путін залишається головним авторитетом і надією. І саме його співвітчизники визнали «Людиною року», повідомляє російський пропагандистський телеканал Russia Today. Який, власне, і провів відповідне опитування.
Чинний президент Росії незмінно утримує цей титул упродовж останніх 15 років, а цього року його підтримка порівняно з попереднім навіть подвоїлася. Як повідомляє фінансований урядом канал RT, Путіна підтримують 68 відсотків громадян. У 2013-му цей показник становив 32 відсотки.
Інші фаворити росіян безнадійно відстають. Рівень підтримки скандального політика Володимира Жириновського, який посів друге місце, становить лише чотири відсотки. На третій сходинці — міністр закордонних справ Сергій Лавров із трьома відсотками підтримки. А прем’єр-міністр Дмитро Медведєв, рейтинг якого, подейкують, падає не лише в народі, а й у Кремлі, задовольнився всього-на-всього двома відсотками.
«Публічне підтвердження ролі Володимира Путіна в житті держави тим виразніше, що організатори опитування одночасно запитали: якщо не політик, то хто з учених чи артистів міг би заслуговувати на цей титул? 75 відсотків росіян відповіли, що не знають таких», — зазначається на сайті RT.
В іншому опитуванні, яке було проведене наприкінці жовтня, 49 відсотків росіян заявили, що якби президентські вибори проводилися найближчими вихідними, вони голосували б за Путіна. «Загадкову російську душу» справді важко зрозуміти, адже чудові результати Путіна збіглися у часі з найбільшою з 1990-х років економічною кризою в Росії, стрімким падінням вартості рубля, підвищенням до 17 відсотків процентних ставок та падінням індексів Московської біржі.
А ТИМ ЧАСОМ...
Володимир Путін перебуває у все більшій міжнародній ізоляції, тому шукає контактів з ідеологічно близькими йому персонами. Певне, саме з огляду на це Росія запросила комуністичного диктатора Північної Кореї Кім Чен Ина до Москви на святкування Дня перемоги 9 травня 2015 року. Якщо запрошення буде прийняте, це буде перший закордонний візит Кім Чен Ина з часу його приходу до влади наприкінці 2011 року, пише японська газета «Асахі cімбун». І зазначає, що з боку Кремля це очевидний жест подяки диктатору за його підтримку інтервенції Росії в Україну. Але є і економічний інтерес. Росія прагне поставляти свій газ до Південної Кореї, але не зможе зробити це без згоди КНДР на прокладання трубопроводу її територією.