У Брюсселі, де в цей день страйкували всі види громадського транспорту, вчора було не надто людно — багато працівників скористалися страйком як приводом продовжити собі вихідні. Проте в «європейському» кварталі, де розташовані органи влади Євросоюзу, робота аж кипіла. Перед запланованим на вечір засіданням Ради міністрів ЄС у закордонних справах тут відбувалася зустріч «Групи друзів України в ЄС».
Як заявив після її засідання міністр закордонних справ України Павло Клімкін, європейські дипломати готові допомагати Києву на шляху реформ. Присутні на зустрічі міністри закордонних справ Латвії та Словаччини — Едгарс Рінкевич і Мирослав Лайчак — у своїх «Твіттерах» підтвердили, що ЄС готовий надати підтримку нашій владі у проведенні реформ.
Як повідомляє наше МЗС, основну увагу учасники зустрічі приділили ситуації на сході України. Клімкін, зокрема, наголосив, що українська сторона виконує режим припинення вогню на Донбасі й «налаштована на пошук політичного рішення» на основі мирного плану Президента і Мінських домовленостей. За словами міністра, пріоритетами влади й, зокрема, оновленого уряду є впровадження системних реформ задля членства України в Європейському Союзі.
А трохи згодом почалося перше засідання Ради асоціації Україна-ЄС за участю Прем’єр-міністра Арсенія Яценюка, а також міністрів економічного розвитку Айвараса Абромавічуса, внутрішніх справ — Арсена Авакова, юстиції — Павла Петренка, фінансів — Наталії Яресько та глави МЗС Павла Клімкіна. Як нагадує Бі-Бі-Сі, цю раду було засновано відповідно до положень Угоди про асоціацію між Києвом та Євросоюзом. Делегацію ЄС очолила Верховний представник із закордонних справ та політики безпеки Федеріка Могеріні, яка по завершенні зустрічі планувала відвідати Київ.
Згідно з повідомленням прес-служби Кабінету Міністрів, на засіданні, серед іншого, планувалося обговорити виконання Києвом умов для запровадження безвізового режиму з ЄС, питання енергетичної безпеки та, звісно, питання «спільної протидії російській агресії на сході України та незаконній анексії Криму».
Також у рамках перебування української делегації в Брюсселі заплановано підписання кредитної угоди між Україною та Європейським банком реконструкції і розвитку, яка передбачає залучення до 200 мільйонів доларів для реконструкції та модернізації української газотранспортної системи. Ідеться про модернізацію газопроводу «Уренгой — Помари — Ужгород» — капітальний ремонт чотирьох ділянок газопроводу загальною довжиною близько 119 км та реконструкцію компресорної станції «Ромни».