Доки країни Європи мудрують, якими ще санкціями вплинути на Росію, представники правих націоналістичних партій та громадських організацій України, Грузії, Білорусі, Естонії, Латвії і Литви в Києві оголосили про народження нового міждержавного об’єднання — Альянсу Балто-Чорноморських націй. Як повідомив один з ініціаторів створення Альянсу, голова Конгресу українських націоналістів Степан Брацюнь, завдання організації — боротися з імперською політикою Росії, зміцнити контакти між політиками і громадськістю держав Балтійського і Чорноморського регіонів для оновлення системи регіональної безпеки.
Власне, утворення цього об’єднання було задекларовано ще 21 листопада 2014 року на міжнародній науково-практичній конференції «Балто-Чорноморський регіон: суспільно-політичні актуалії» в Українському домі, приуроченій до відзначення Дня свободи та гідності та до 71-ї річниці Антибільшовицького Блоку Народів (АБН). За словами Степана Брацюня, об’єднання займатиметься практичними кроками у налагодженні більш тісних політичних, суспільних, торговельних, військових, культурних зв’язків між державами.
Учасники Альянсу переконані, що такі неформальні контакти можуть дати не менший ефект, як офіційна дипломатія. «Ми хочемо налагодити обмін досвідом у питаннях економіки, культури, боротьби з корупцією, свободи слова, розвитку громадянського суспільства. І чим тіснішими будуть ці зв’язки, тим очевиднішим буде контраст із культурою Росії. Ми почали з об’єднання тих, хто перебуває в зоні безпосередньої агресії з боку Росії. Але, я думаю, найближчим часом ця ініціатива може зацікавити і скандинавські держави, а також Болгарію, Румунію, Туреччину, інші країни, які можуть стати потенційними об’єктами російської агресії», — поділився з «УМ» лідер УНСО, один із «підписантів» Ігор Мазур (Тополя). Серед інших організацій, які увійшли до Альянсу, — Народний рух України, Білоруська партія свободи, політичне об’єднання «Європейські демократи Грузії», Литовський національний союз та інші. Також до меморандуму приєдналися і представники Казахстану та Азербайджану.
В оприлюдненому учасниками Альянсу меморандумі зазначається, що АБЧН декларує принципи захисту прав людини, територіальної цілісності держав, незалежності і свободи народів. Відповідно, однією з основних вимог, задекларованих у меморандумі, є звільнення окупованих Росією територій України (Крим і окремі райони Донбасу), Грузії (Абхазія, Цхiнвальський район) та Придністров’я.