Судовий процес, який почався у волинському містечку Турійськ, має шанс «прогриміти» на всю Україну. Нововолинська фірма ТОВ «Весь мир бронедверей» подала в суд на громадського активіста, очільника ГО «Волинські патріоти» Володимира Красулю за «навмисне паплюження доброго імені та репутації». При цьому позивач вимагає від суду зобов’язати активіста компенсувати фірмі «матеріальну шкоду, спричинену неправдивою інформацією», в сумі 100 тисяч грн., а також — 60 тисяч моральної шкоди.
Приводом для позову став сюжет, знятий ще влітку на військовому полігоні у Володимирі-Волинському. Там активісти вирішили перевірити на міцність бронепластини жилетів, які вони тоді закуповували для захисту військовослужбовців. Перевірку проводив снайпер, який зі ста метрів розстрілював пластини із гвинтівки Драгунова патроном калібру 7,62 мм. Як показало відео, практично всі пластини — а серед них, крім «Бронедверей», були й вироби заводу «Темп-3000», який на той час прийняв найбільше в країні замовлень на виготовлення броні для української армії, і російська пластина, вироблена для чехів, і несертифіковані пластини, привезені з Маріуполя, — всі вони були прошиті навиліт. Випробування витримала лише продукція Мелітопольської фірми «Ферро Макс». Що і було озвучено на камеру під час відеозапису, який миттєво поширився інтернетом.
Саме на цьому факті й наголошують позивачі, звинувачуючи активістів у тому, що вони свідомо підтасували факти, щоб розрекламувати конкурента. У самого Володимира Красулі такі звинувачення викликають щонайменше здивування. «Ми взагалі мали намір перевірити на міцність лише свої бронепластини, якими планували спорядити бронежилети для хлопців із 51-ї бригади, яких відправляли на схід. Домовилися з начальником полігону, приїхали, а вже там побачили, що лежить стос інших пластин. От хлопці запропонували заодно протестувати і їх. Чиї це пластини, ми не мали жодного уявлення, але результат побачили всі. Нас це теж, чесно кажучи, шокувало, але ми нічого в інтернет не викладали. Там було багато журналістів, Громадське телебачення, яке й поширило відео. Та й багато хто тоді це знімав на телефон чи на камеру. А потім, як з’ясувалося, «Ферро Макс» використав цей запис для самореклами, хоча наші хлопці, котрi зверталися до них, так нічого й не купили — дуже дорого. В результаті ми доопрацювали свої пластини, зміцнили їх керамікою, і таким чином почали виготовляти бронежилети для бійців», — пояснив «УМ» активіст.
Утім, як вдалося з’ясувати «УМ», Володимир Красуля був не єдиним, хто вирішив перевірити на міцність пластини від «Бронедверей». Результат був аналогічний. «Нам ще на початку літа, здається, харківський Автомайдан чи самооборона, передали бронежилет виробництва «Бронедверей». На них були налiпки ДСТУ (відповідність державному стандарту. — Авт.), але ми вирішили перестрахуватися й відстріляти їх. Випробували патроном 5.56 — це такі, як у нових АК сотої серії, що були у росіян у Криму. Причому не армійським, а мисливським (він значно слабший) — прошило навиліт. Правда, тоді був шалений дефіцит пластин, і ми таки дві відправили у 75-ту бригаду артилеристам, але попередили про якість. Хлопці просили хоч на машини чи щоб захищатися від осколків. Але більше ми з «Бронедверима» справи не мали з очевидних причин», — розповів нам харківський волонтер Володимир Фльонц.
Поки що відбулося лише досудове слухання у цій справі, на яке сам позивач так і не з’явився. Перше засідання призначено на 1 грудня. Якщо ж інформація волонтерів підтвердиться і в суді, «Бронедверям» доведеться серйозно подумати про захист своєї репутації. Але вже не з вини активістів.