Кількість користувачів інтернету в світі перевищила 3 мільярди осіб. Про це повідомляє Міжнародний телекомунікаційний союз (МТС). Упродовж останніх п’яти років кількість користувачів всесвітньої мережі у країнах, що розвиваються, зросла вдвічі. Згідно зі звітом МТС за останній рік, з 2013-го кількість людей, які мають доступ до інтернету, зросла на 6,6 відсотка. Найбільш розвиненою країною світу, з точки зору комунікаційних технологій, є Данія, а на другому і третьому місцях, відповідно, Південна Корея та Швеція.
У рейтингу, який охоплює 166 країн світу, Україна з її 73-м місцем виглядає не дуже привабливо. Тим більше що рік тому наша країна перебувала на 71-му місці. Оскільки все пізнається в порівнянні, наведемо ступінь «інтернетизації» та доступність всесвітнього павутиння для широкого загалу в наших найближчих сусідів: Польща за відсотком населення, яке має можливість користуватися інтернетом, посіла 44-те місце, Словаччина — 45-та, Угорщина — 46-та, Румунія — 58-ма, Молдова розташувалася на 61-й сходинці, Туреччина — на 68-й. Найвищі місця з наших найближчих сусідів несподівано посіли Росія — 42-ге та Білорусь — 38-ме.
У цьогорічному звіті МТС, серед іншого, наголошується, що брак доступу до мережі може бути великою проблемою в розвитку найбідніших країн. Із тих 4,3 мільярда мешканців нашої планети, які не мають доступу до інтернету, 90 відсотків мешкають саме в країнах, що розвиваються.
Зросла у світі й кількість мобільних телефонів. Тепер на планеті їх налічується 7 мільярдів, тобто в середньому по одній «мобілці» на одного мешканця Землі. Хоча, зрозуміло, насправді деякі мешканці розвинених країн мають по кілька телефонів і смартфонів, тоді як безліч громадян найбідніших держав світу взагалі позбавлені будь-якого зв’язку.