Доки Міністерство оборони презентує майбутні програми забезпечення військовослужбовців на сході засобами індивідуального медичного захисту, волонтери взялися самотужки за вирішення цієї проблеми. Ще понад три місяці тому на східну передову вже були відправлені свої, українські, аптечки для бійців. Причому жодним чином не гірші закордонних, переконують «УМ» керівники київського громадського об’єднання «Дія» Назар Озерянський та сумського благодійного фонду «В єднанні сила України» — Лариса Ященко. «Над розробкою аптечок працювали лікарі-патріоти з Київського інституту серця спільно з військовими лікарями, які вже були на передовій, та нашими громадськими активістами, — розповідає Назар. — Підходили до справи комплексно: від розробки правильного підсумка до створення переліку необхідних медичних засобів. Для цього проаналізували методи і способи надання медичної допомоги на полі бою в різних арміях світу. А вже потім рада лікарів виробила концепцію аптечки саме для української армії, що діє в бойових умовах».
Пошиття підсумків для аптечок уже налагодили на Полтавщині. Матеріали для них за якістю не поступаються відомим натовським зразкам, запевняють активісти. А от ціна їх у рази менша, нiж у закордонних. Наповнюють аптечки волонтери за переліком, складеним лікарями. До того ж формують робочі місця, йде відрахування податків тощо.
Попри те, що активісти повідомили Міноборони про готовність повністю забезпечити бійців українськими індивідуальними аптечками, там і досі роблять ставку на імпортні. «Вони прагнуть закупити американські аптечки. Ціна повного комплекту — близько ста євро. Як тут не запідозрити, що чиновники знову хочуть отримати відкати, вихолостивши бюджет, а гроші підуть на підтримку промисловості інших країн?» — дивуються активісти.
Це запитання вони мають намір поставити і новому уряду. І дуже сподіваються отримати адекватну відповідь. А поки що — збирають і далі українські аптечки і відправляють на схід.