Минулої неділі поляки обирали представників місцевого самоврядування усіх рівнів: членів гмінних, повітових та воєводських рад (загалом 47 тисяч представників місцевих сеймиків), а також 2,5 тисячі голів сіл, міст і містечок. Каденція представників органів місцевого самоврядування у Польщі триває 4 роки. До речі, у місцевих виборах у Польщі участь можуть брати не тільки громадяни цієї країни, а й громадяни всіх країн-членів ЄС, прописані у відповідному польському населеному пункті. Активність виборців становила 46%.
Офіційні результати виборів Державна виборча комісія оприлюднить у найближчі дні, але попередні результати свідчать, що вперше за останні 10 років у голосуванні до сеймиків опозиційна партія «Право і справедливість» обходить правлячу «Громадянську платформу».
За інформацією центру дослідження громадської думки Ipsos, який у день голосування проводив екзит-пол, «Право і справедливість» отримала 31,5%, «Громадянська платформа» — 27,3%, Польська селянська партія — 17%, «Союз демократичних лівих сил» — 8,8%. Решта політичних партій не подолали п’ятивідсотковий виборчий поріг: «Нова правиця» — 4,2%, «Національний рух» — 1,7% та «Пряма демократія» — 0,7%.
«ГП» і «ПіС» поділили Польщу за кількома показниками. «Громадянська платформа» здобула перемогу у восьми західних воєводствах, а «Право і справедливість» — у восьми східних. «ГП» перемогла у містах, а «ПіС» — у невеликих містечках та селах. У провінції правлячу силу обійшла навіть Польська селянська партія. Для порівняння, на місцевих виборах чотири роки тому «ГП» здобула 31% голосів, а «ПіС» — 23%. На цих виборах «ГП» набрала поза великими містами лише 19,3%, а у великих містах із населенням понад півмільйона мешканців — 41% голосів. Перемога «ПіС» важлива не лише як прогноз перемоги на наступних парламентських виборах, а й з фінансової точки зору, адже саме у невеликих містах та селах ця партія розподілятиме в наступні роки 82 млрд. євро фінансової допомоги від Євросоюзу.