Сезонність — одне з правил здорового харчування: помідори треба їсти влітку, гарбуз восени, а квашену капусту всю зиму до першої зелені. Сьогоднішні рецепти «Смачного життя» — на щодень, для швидкого приготування і хорошого настрою.
Закуски і салати
Цей салат — із моркви і апельсинів — підійде вегетаріанцям, сироїдам і може бути правильним гарніром до м’яса чи риби для тих, хто дотримується системи роздільного харчування. Почистити і натерти дві морквини: якщо натрете на тертушці як для моркви по-корейськи — довгими тонкими смужечками, буде естетичніше. Розібрати на часточки, очистити від білих шкірок і кісточок один великий соковитий солодкий апельсин, акуратно порізати кожну часточку на 3. Додати до моркви і апельсину 3 столові ложки гарбузового насіння і заправити поливкою. Для заправки беремо 2 столові ложки оливкової олії, половину столової ложки бальзамічного оцту, по 2 столові ложки соєвого соусу, апельсинового соку і коричневого цукру та 1 чайну ложку гірчиці iз зернятками. Добре перемішати і полити салат. Останній штрих — дрібно порізана петрушка: вона додає інтенсивного зеленого кольору в помаранчевий монохром і смаку.
Просто і смачно — салат із моркви, волоських горіхів і плавленого сиру. Почистити і потерти 3 великі морквини, почистити і подрібнити 10 волоських горіхів, до горіхів і моркви додати потертий плавлений сирок і 2 дрібно порізані зубчики часнику. Майонез додасть салату ситності, якої організм прагне з настанням холодів.
Рулетики з печених перців із сирним кремом. Уперше посмакувала цією закускою в одеському ресторані «Дача» Савелія Лібкіна. Виявилося, що вдома повторити цю ніжну страву зовсім нескладно, а реакція гостей — від захвату до істерики. Тим більше для приготування вистачить півгодини максимум. Закладаємо в духовку 8 болгарських перців — готуємо 20 хвилин при температурі 200 градусів. Для сирного крему є 200 грамів сиру Гауда, 200 грамів кисломолочного сиру, зубчик часнику, 3-4 штуки зеленої цибулі (без білої частини) і ложку сметани або майонезу збити в блендері. Готовий крем посолити. Коли перці запеклися, покласти їх на 10 хвилин у поліетиленовий пакет і зав’язати, потім вийняти перці, почистити їх від шкірки і зернят та нарізати смужками. На кожну смужку покласти сирний крем і згорнути трубочкою. Поставити на кілька годин у холодильник і подумки попрощатися: на столі рулетки зникають першими.
Основна страва
Паста стала такою ж звичною стравою в раціоні українців, як гречана каша чи вінегрет, тому ми знаємо, що нюанси криються в соусах. Отже, готуємо спагеті у вершковому соусі з дор-блю (вишуканий висококалорійний сир із коров’ячого молока з блакитною пліснявою) і часником. 250 г спагеті варимо у підсоленій воді з ложкою олії і дрібкою сухого базиліка, і пам’ятаємо, що всі види макаронних виробів італійці готують альденте («на зубок»), тобто не розварюючи до м’якого, а зберігаючи тверду текстуру. На сковороду з розігрітою оливковою олією кидаємо 4 роздавлені зубчики часнику і тушкуємо його на повільному вогні. 4 жовтки, 200 г 20% вершків, 15 г пармезану і обсмажений часник збиваємо в блендері. Готові спагеті розкладаємо по тарілках, поливаємо вершково-часниковим соусом, посипаємо натертим сиром дор-блю (30 г) і знову пармезаном. Коментарі зайві, за столом звучить лише стогін задоволення.
Морепродукти з овочами і рисовою локшиною по-азіатськи. Ця страва поживна, корисна і легка — і для шлунка, і в плані приготування. Перед початком готування слід провести підготовчу роботу: обдати водою 300 г морського коктейлю (щоб прибрати зайву вологу в сковорідці); нарізати соломкою 2 великі морквини, 2 болгарські перці, 2-3 стеблини селери, велику цибулину півкільцями, зварити 250 г рисової локшини і відкинути на друшляк. Тепер збираємо нашу «сковорідку»: овочі по черзі закидаємо в добре розігріту пательню з олією — смажимо на великому вогні 5-7 хвилин, постійно помішуючи. В останню хвилину додаємо дрібно порізаний невеликий шматочок імбиру, половинку порізаного гіркого перцю, солимо, заправляємо 2 столовими ложками соєвого соусу. До овочів додаємо морепродукти і готуємо ще 5-7 хвилин, час від часу помішуючи страву. До овочів і морських гадів, які вже випаровують неймовірні запахи, залишилося додати відварену рисову локшину, перемішати і дати ще 2 хвилини на спільне тушкування. Дрібно нарізана петрушка страві не завадить, але тут справа смаку — я волію подавати зелень окремо, і кожен за бажанням додає свою кількість (або не додає).
Десерти
Цей простий десерт — сирний торт — я позичила у Юлії Висоцької, він не супервишуканий, але фундаментальний. Узяти 500 г сухого (!) жирного домашнього вершкового сиру і перетерти його через сито, щоб збагатити киснем і зробити пухкішим. 3 жовтки і півсклянки цукрової пудри збити в міксері до світлого кольору. Додати до яєчно-цукрової маси сік половини лимона і з’єднати з сиром. 200 г бісквітного печива розкришити і змішати з 50 г вершкового масла. Посуд, у якому ви будете подавати торт, змазати вершковим маслом, викласти масу із печива і масла, а зверху — сирний крем. Поставити на 3 години в морозильник, а перед подачею на стіл прикрасити збитими вершками(100 мл).
Принцип «не зашкодь» стосується і продуктів, тому в світі багато адептів сироїдіння та роздільного харчування. Але інколи хочеться складних смаків, тоді можна зготувати фрукти, запечені у вині. Беремо 2 великі тверді груші, розрізаємо їх на 4 частини і вирізаємо середину, з 2 грон зеленого винограду обриваємо ягоди, 2 гілочки свіжого тим’яну — і складаємо в посудину для запікання. Розігріваємо духовку до 190 градусів. 50 мл меду змішуємо зі склянкою білого сухого вина і чайною ложкою ванільного цукру, поливаємо цією сумішшю фрукти і ставимо в духовку на 40 хвилин. Час від часу їх ще треба поливати соком, що виділяється.
Смачного!
ГАДЖЕТИ
Форми для приготування яєшні
Переваги? Естетично, весело і можна зацікавити дітей. Геть сум!
Качалка для відбивних
Якщо ви не любите гатити молотком по м’ясу — берете качалку з колючками і спокійно котите по шматку м’яса. Ефект той самий, але шматки не розлітаються по кухні і нерви спокійні.
Шматки не розлітаються — і нерви спокійні
Напевне, хороший кухар може приготувати смачну страву з мінімумом засобів, але так не цікаво — стільки людей працюють над новими кухонними гаджетами, і вони справді полегшують роботу на кухні та практично завжди мають цікавий дизайн. Пропоную придивитися.