Через 13 років після терористичної атаки на Нью-Йорк, яка змінила не лише обличчя міста, а й усю світову політику безпеки, на місці зруйнованих веж-близнюків Всесвітнього торговельного центру постав новий хмарочос. Цього разу — один, зате знову найвищий у Сполучених Штатах Америки. І, як запевняють його будівельники — «найбільш безпечний» з усіх офісних центрів США.
За словами виконавчого директора портової адміністрації Нью-Йорка (їй належить нова будівля) Патріка Фойє, тепер «міський пейзаж відновлено». А губернатор штату Нью-Йорк Ендрю Куомо, урочисто відкриваючи оновлений ВТЦ, назвав його «символом відновлення» і «того, що сила й сміливість завжди перемагають слабкість і боягузтво, а американський дух — непереможний».
До 2015 року в будинку розмістяться численні офіси, в яких трудитимуться близько 3000 працівників. Окрім того, в ньому буде розташовано меморіал пам’яті загиблих у результаті теракту 11 вересня 2001 року та музей. Шпиль ВТЦ оснащений потужною освітлювальною апаратурою, яка слугуватиме літакам маяком. Невдовзі на ньому планують обладнати оглядовий майданчик для туристів.
На будівництво 104-поверхового хмарочоса, яке тривало вісім років, було витрачено 3,9 мільярда доларів. Висота споруди — 541 метр, або 1776 футів (зі шпилем), має символічне значення: 1776 року було підписано Декларацію про незалежність США.
Спершу будинок планували назвали Вежею свободи, але потім перейменували у Всесвітній торговельний центр-1 (One World Trade Center).
Загалом Всесвітній торговельний центр, збудований за проектом Мінору Ямасакі й офіційно відкритий 4 квітня 1973 року, складався з семи будівель. Але центром, безперечно, були вежі-близнюки, кожна з яких налічувала 110 поверхів. Північна вежа сягала у висоту 417 метрів, а Південна — 415.
Уранці 11 вересня 2001 року, коли працівники щойно зійшлися на роботу, в обидві вежі один за одним врізалися пасажирські літаки, захоплені терористами «Аль-Каїди». «Підбиті» будинки дуже швидко завалилися, поховавши під собою 2606 людей, з них 341 пожежник, 60 поліцейських та 10 медиків, які надавали допомогу постраждалим до того, як хмарочоси розвалилися.