Дитинчата амурських тигрів — семирічного Банзая і п’ятирічної Даліли — стали великою сенсацією одразу з двох причин. По-перше, у живій природі (йдеться про суворі райони Китаю та Росії) представників цього розкішного виду котячих лишилося не більше 450 особин, тому тварини давно занесені до міжнародної Червоної книги. По-друге, вони нечасто розмножуються у неволі, а коли й трапляється таке диво, то далеко не всі малюки долають критичний для їхнього життя двотижневий період природного відбору. Харкову ж пощастило: тигренята з’явилися на світ місяць тому, і всі четверо вижили.
Увесь цей час про них дбала їхня матуся, не випускаючи з вольєра до загорожі. «Даліла взагалі-то у нас добра, — каже заступник директора екопарку, де народилися тигренята, Світлана Броварник. — Вона любить контактувати з нашими працівниками. Але зараз, коли народила, стала агресивною, усамітнилася, не реагує на прохання відвідувачів».
Утiм уже за два тижні тигренят почнуть підгодовувати м’ясом і випускати у двір. Тоді їх зможуть побачити всі бажаючі. Правда, наскільки довго малеча тут затримається, невідомо. «Дівчинку», яку назвали Терра, днями вже забрав директор реабілітаційного центру для хижих тварин у місті Василівка Запорізької області Олександр Пилишенко. За його словами, там на юну красуню чекають два «кавалери», тому зоологи сподіваються отримати років за два новий приплід. Для тигреняти, яке більше не отримуватиме материнського молока, розробили спеціальний раціон iз дрібних шматочків м’яса та спеціальної молочно-яєчної суміші. Швидше за все, не залишаться в екопарку й тигренята-«хлопчики». Їх подарують іншим зоопаркам.
Сімейство Банзая і Даліли проживає під Харковом уже кілька років. Четверо малюків — це їхній другий приплід.