Юридичні департаменти харківської міськради та облдержадміністрації помірялися силами у стінах окружного адміністративного суду. Яблуком розбрату став пам’ятник Леніну, знесений згідно з розпорядженням голови ХОДА Ігоря Балути, яким той вилучив монумент iз Держреєстру і дозволив його демонтаж. Як відомо, з цим категорично не погодився мер Геннадій Кернес. Він пообіцяв повернути вождя на старе місце, що й стало причиною позову міськради.
У ході засідання заступник директора юридичного департаменту мерії Костянтин Прокоп’єв наполягав на тому, аби слуги Феміди задовольнили подане ним клопотання якнайшвидше. «Зволікання з рішенням адміністративної справи, — сказав він, — може завдати непоправної шкоди позивачу — Харківській міськраді, як представницькому органу територіальної громади міста Харкова, що є власником пам’ятника. Справа може тривати довго, і якщо буде виконане розпорядження ХОДА, ми можемо втратити комунальне майно». Йдеться про вцілілий постамент, який після знесення фігури вождя лишився на площі Свободи і може, на думку позивача, бути теж зруйнований активістами.
У відповідь директор юридичного департаменту облдержадміністрації Денис Дудник подав клопотання, щоб справу розглянули колегіально. Тобто колегією з трьох суддів. А коли отримав відмову, попросив перенести засідання на інший день. Наступного разу слуги Феміди залишили розпорядження Ігоря Балути в силі. Представник міськради з цим не погодився і подав апеляцію.
Висловити свій гнів поспішив і палкий захисник Леніна Геннадій Кернес. «Я докладу максимум зусиль, щоб ми чітко зрозуміли, де межа тих повноважень, якими розпорядився «губернатор» Харківської області Ігор Миронович Балута, даючи індульгенцію будь-кому, хто знесе пам’ятник Леніну, — сказав він. — Я думаю, що в цьому напрямi є над чим працювати, у тому числі й правоохоронним органам».