Що варвару дике, то елліну — сад

Що варвару дике, то елліну — сад

Власне, територію міста, яку місцеві мешканці називають Дикий Сад (за царських часів там був чудовий сад офіцерів Чорноморського флоту, занедбаний у часи Першої світової війни і періоду революційних змін) археологи досліджують вже більше десяти років. Але лише цьогорічні розкопки городища остаточно визначили його вік, який відверто вражає, — воно з'явилося на території сучасного Миколаєва у XII—XI століттях до нашої ери.

Конопляний рай

Конопляний рай

Село Кривоносове, що розташувалося на шляху від Верхньодніпровська до Вільногірська, несподівано привернуло до себе посилену увагу. Головним її винуватцем став 52–річний мешканець Дніпродзержинська. До села він навідувався нерідко, оскільки тут пустувала материнська хата. Сама ненька хоч і мешкає у сусідньому Водяному, з сином, кажуть, останнім часом не спілкувалася через якийсь конфлікт. І тому факту, що чоловік частенько бував у Кривоносовому, де нараховується менше трьох десятків хат, особливого значення ніхто не надавав — мовляв, у нього тут дача.

Біда вівцям, де вовк чабаном

Біда вівцям, де вовк чабаном

Резонансну крадіжку розслідують у Володарському районі правоохоронці Донеччини. З філії колишнього місцевого колгоспу імені Леніна невідомі зуміли поцупити не якусь сотню-другу овець, а всю отару — дві тисячі голів.

Ліфт як засіб повернення за грати

Ліфт як засіб повернення за грати

У липні-серпні в багатьох івано-франківських висотних будинках несподівано один за одним почали виходити з ладу ліфти. За серійним пошкодженням їхніх механізмів вбачалася рука професіонального злодія, котрий, «випотрошуючи» мідний дріт з гальмівних котушок, змушував мешканців будинків, зокрема пенсіонерів та малюків, робити важкі щоденні сходження на верхні поверхи.

Нелегали-дзигарики

Нелегали-дзигарики

Спробу незаконного вивезення за межі України двох унікальних старовинних кишенькових годинників — швейцарських Картьє та Мозер кінця ХІХ століття — попередили працівники Бориспільської митниці. Як повідомили «УМ» у прес-службі Державної митної служби України, старовинні годинники були виявлені в іноземного громадянина під час митного контролю пасажирів, які відлітали авіарейсом до Португалії. Один із пасажирів, громадянин Португалії, прямував за кордон через «зелений коридор», що мало автоматично гарантувати, що в іноземця немає нічого забороненого для переміщення через митний кордон України. Однак за допомогою рентген-апарату в одній із валіз португальця серед особистих речей було виявлено кишенькові годинники.

Квиток у студентське життя

Квиток у студентське життя

За статистикою, із майже тримільйонного населення столиці у школі, училищі або вузі навчається кожен четвертий. Отже, чверть киян учора нарешті остаточно розпрощалися з літом і канікулами: тепер вільний час школярів і спудеїв займуть уроки, лекції, семінари, бібліотеки, реферати, сесії, екзамени. Лише в київських вузах студентів побільшало на 52 тисячі — у середу першокурсників урочисто посвячували у студентське життя.

Парадний в'їзд у Станіслав

Парадний в'їзд у Станіслав

Станіслав (так називався Івано-Франківськ до 1962 року) виник у середині ХVІІ століття і розбудовувався за генеральним планом, складеним французьким інженером Франсуа Коррасіні за принципом ідеальних європейських міст епохи Відродження та під його керівництвом. Дослідникам минувшини відомо, що потрапити тоді в потужну Станіславську фортецю можна було лише через Галицьку та Тисменицьку брами і Вірменську хвіртку. Головними вважалися Галицькі ворота, біля яких станіславці приймали почесних гостей, зокрема послів, і через які завжди намагалися увійти завойовники.

Квартирантки «замочили» господаря,

Квартирантки «замочили» господаря,

Усього кілька днів знадобилося співробітникам кримінального розшуку обласного управління міліції, щоб розкрити резонансне вбивство. Перед цим у канаві неподалік залізничної колії між селами Чорний Острів і Юхимівці було знайдено труп із численними тілесними ушкодженнями. За висновками судово-медичної експертизи, смерть настала внаслідок проникаючих колото-різаних ран та механічної асфіксії. Загиблим виявився 36-річний мешканець Хмельницького, який дружив із чарчиною і встиг побувати за гратами.

Пасажири з воза — коням легше

Пасажири з воза — коням легше

Рівненщина займає одне з перших місць в Україні щодо охоплення регіону транспортним сполученням. Із тисячі сільських населених пунктів, що є в області, у дев'ятсот їздять щодня автобуси або маршрутки. Рейси є навіть у найвіддаленіші точки. До кінця року сітку транспортних сполучень планується i далi розширяти.

Енергетика «під ковпаком»

Енергетика «під ковпаком»

Наближається день, на який призначено пуск добудованого енергоблока Рівненської АЕС, — 17 вересня. Схоже, у зв'язку з цим міжнародні спостерігачі — фахівці з питань безпеки атомних блоків — вирішили посилити увагу до українських колег. Позавчора під час свого візиту до Києва заступник гендиректора МАГАТЕ Анні Марія Четто обговорила iз заступником міністра закордонних справ України Володимиром Макухою питання співпраці. На переговорах сторони визначилися щодо можливого уточнення програм співробітництва. За словами пані Четто, тепер головне — закріпити і розвинути це співробітництво, враховуючи динамічні зміни в галузі ядерної енергетики України. Заступник гендиректора МАГАТЕ також мала зустріч iз головою Державного комітету ядерного регулювання України Вадимом Грищенком і відвідала Міністерство з надзвичайних ситуацій.

Електросвітло в кінці загазованого вибою

Електросвітло в кінці загазованого вибою

У липні столична компанія «Сінапс» розпочала монтаж на шахті імені Засядька перших чотирьох агрегатів для виробництва електроенергії з шахтного газу. І після початку експлуатації системи, що запланована в четвертому кварталі поточного року, отриману тепло- та електроенергію є намір використовувати для потреб виробничих комплексів шахти і навіть житлових масивів обласного центру.

Археологи звинувачують

Археологи звинувачують

Нову жахливу сторінку історії України доби козаччини відкрили археологи на Чернігівщині. Масове поховання дітей із понівеченими кінцівками знайдено на місці зруйнованої фортеці в Батурині. Вчені вважають знахідку прямим доказом військового злочину проти мирних українців, який скоїли солдати російського царя Петра I.

Всі статті рубрики