З’ясувалося, що вантаж (а це бензин марки А-95 у кількості 9736 тонн), який попередньо не пройшов процедуру розмитнення, везли в напрямку Одеси трасою Миколаїв — Новоазовськ. За словами правоохоронців, які заарештували бензовози до рішення суду і відправили їх на штрафмайданчик у село Полігон (Миколаївська область), загальна вартість розмитнення нафтопродуктів перевищує суму в 100 мільйонів гривень
На думку директора ТОВ «Всеукраїнський промисловий Союз» Бориса Шимігана, машини незаконно намагалися вивезти бензин, який зберігався на Херсонському нафтоперевалочному комплексі. Вирішенням питання про повернення товару справжнім власникам зараз займається Одеський приморський суд.
Неприємності на Херсонському комплексі почалися після того, як своїм рішенням Одеський апеляційний суд передав нафтоперевалку разом із нафтопродуктами, що там зберігалися, під контроль державному «Підприємству із забезпечення нафтопродуктами». Однак колишні власники ХНПЗ (відомо, що адміністрація раніше була підконтрольна Сергію Курченку і групі ВЕТЕК) змогли знайти низку помилок при оформленні акта приймання-передачі основних фондів нафтопереробки. З цієї причини рішення суду про передачу підприємства державним структурам вони назвали «рейдерським захопленням». Коли на ХНПЗ прибув судовий виконавець і бійці спецпідрозділу «Титан» для того, щоб описати майно, — група робітників заводу, а також охорона за допомогою легкових автомобілів заблокували ворота підприємства. Однак одинадцять уже завантажених бензовозів усе ж змогли прорвати це кільце самовільної оборони і вирватися за територію Херсонського нафтоперевалочного комплексу. У підсумку, їх затримали більш серйозні правоохоронні структури вже в Миколаєві.
У своєму інтерв’ю для сайта Forbes.ua директор «Всеукраїнського промислового союзу» Борис Шиміган підкреслив, що, за рішенням Одеського приморського суду, заарештований бензин повинен був дістатися держпідприємству «Укртранснафтопродукт», а сама нафтоперевалка в Херсоні — держпідприємству «Підприємство із забезпечення нафтопродуктами», яке було створене лише в липні 2014 року.
Також відомо, що ще 16 квітня поточного року Печерський районний суд Києва ухвалив рішення про накладення арешту на весь Херсонський нафтоперевалочний комплекс. Причиною стало фактичне банкрутство бізнесмена Сергія Курченка та невиконання ним своїх кредитних зобов’язань перед ПАТ «Реал Банк». Тоді ж НБУ клопотав про початок судочинства щодо стягнення коштів на погашення кредиту за іпотекою, який також брав Сергій Курченко. Нині судові розгляди у справі про долю Херсонського нафтоперевалочного комплексу, які одночасно проходять як в Одесі, так і в Києві, — в самому розпалі. Крім того, керівництво держпідприємства «Укртранснафтопродукт» направило листи із закликом втрутитися в ситуацію голові СБУ Валентину Наливайченку, Генпрокурору Віталію Яремі та заступнику голови Державної фіскальної служби Анатолію Макаренку.