На православне свято Воздвиження місце поваленого пам’ятника Леніну в Харкові зайняв майже чотириметровий дерев’яний хрест. Канонічну стокілограмову конструкцію виготовили місцеві теслі на замовлення організації «Громадська варта Харкова». «Там був ідол. Ми розуміли, що це місце повинно бути освячене, повинна бути якась духовна оборона, захист, — пояснив ідею активістів лідер цієї групи Валентин Бистриченко. — Один із православних символів свободи — це хрест. І на ідолів ставили хрести, і на Леніна теж».
По обіді новий «пам’ятник» освятили за всіма церковними канонами, що, напевно, й дозволяє йому залишатися на постаменті й досі. Останній комунальники «вдягли» в будівельні риштування та спеціальну сітку. Голова облдержадміністрації Ігор Балута пояснив це рішення спробою захистити спірний об’єкт від народної творчості, оскільки до того політичні опоненти постійно залишали на ньому один одному гострі письмові послання.
Тим часом частини розбитого Леніна почали з’являтися у продажу. Реалізатори сподіваються, що їхній товар може зацікавити колекціонерів і палких прихильників Ілліча. Є і більш цільові пропозиції. Наприклад, хтось підприємливий уже протягом тижня намагається обміняти масивний ніс вождя на БТР для Нацгвардії. А чоловік, що називає себе Андрієм Макаровим, влаштував у соціальних мережах аукціон, де як лот виставляє 35-кілограмове ленінське вухо. «Через нього можна почути весь Донбас, — жартує продавець. — Зробіть мені, будь ласка, пропозицію». На виручені кошти Андрій планує купити щось тепле для захисників України.
А ТИМ ЧАСОМ...
А в Запоріжжі двадцятиметровий пам’ятник Леніна на площі біля Дніпрогесу активісти одягли у вишиванку. Постамент під «українізованим» Іллічем по периметру обклеїли українським орнаментом. В інтернеті одразу ж з’явилися жарти, що вишиванка виказує повноту вождя.
Бригада висотників над новим дизайном пам’ятника працювала кілька годин. Оновлений монумент одразу ж став новою визначною пам’яткою Запоріжжя — на його тлі із задоволенням фотографуються молодята.