Україна буде пріоритетом для нового Генсека НАТО
НАТО не розглядає повернення до колишнього формату відносин із Росією, заявив в інтерв’ю Норвезькому телеграфному бюро колишній прем’єр-міністр Норвегії Єнс Столтенберг, який iз 1 жовтня змінить Андерса Фога Расмуссена на посту Генерального секретаря Північноатлантичного Альянсу. «Росія вирішила дотримуватися агресивнішої лінії. Тому ми не можемо, як сподівалися раніше, надалі зміцнювати партнерство з цією державою», — пояснив Столтенберг. Він також наголосив, що ситуація в Україні стане для нього головним пріоритетом після офіційного вступу на посаду: «На серйозність нинішньої ситуації в Україні вказує той факт, що військова сила застосовується для зміни кордонів держав. Україна є партнером НАТО і, крім того, межує з державами-членами Альянсу».
У Польщі почалися масштабні навчання НАТО
У ніч на середу на півночі Польщі стартували масштабні навчання НАТО під назвою «Анаконда». Як повідомляє «Німецька хвиля», до 3 жовтня військові з різних країн відпрацьовуватимуть швидку передислокацію військ в екстреному випадку. У маневрах задіяно близько 12,5 тис. солдатів із Польщі, Естонії, Великої Британії, Канади, Литви, Нідерландів, Чехії, Угорщини та США.
Сирія не проти, щоб США і союзники бомбили її територію
Антитерористична коаліція завдала авіаударів по сирійській території, повідомляє «Євроньюз». Бомби вразили більше 20 цілей у районах, підконтрольних радикальним угрупованням «Ісламська держава» та «Джебхат ан-Нусра», яка тісно пов’язана з «Аль-Каїдою». Загинули кілька десятків бойовиків, але є жертви й серед мирного населення. Попри це, влада Сирії не заперечувала проти бомбардування й навіть підтримує дії США та їхніх союзників у цій справі, оскільки також потерпає від діяльності «Ісламської держави». За кілька годин до бомбардування глава МЗС Сирії отримав офіційне попередження про нього від Вашингтона. Разом зі США участь у повітряній операції брали Бахрейн, Катар, Йорданія, Саудівська Аравія та ОАЕ.
Водночас Росія, яка раніше завзято захищала режим президента Сирії Башара Асада в Раді Безпеки ООН, назвала бомбардування без дозволу Радбезу «порушенням міжнародного права».
У Росії можуть заборонити глянцеві журнали
Ухвалений Держдумою Росії 23 вересня в першому читанні закон про 20-відсоткове обмеження іноземної участі в російських ЗМІ може привести до масового закриття найбільших видань і втрати роботи тисячами працівників. Як повідомляють «Вєдомості», про це заявив гендиректор медіахолдингу «Санома індепендент медіа» (журнали Cosmopolitan, Men’s Health, Esquire, National Geographic, газета «Вєдомості» тощо) Жан Еммануель де Вітт. «Я б розглядав цей законопроект як відповідь Росії на економічні санкції західних країн», — додав де Вітт, назвавши закон «безглуздим». Адже в разі остаточного ухвалення він ударить передусім по глянцевих журналах, які не пишуть про політику.
Якщо законопроект буде ухвалено в цілому, засоби масової інформації повинні будуть привести форму власності у відповідність із його нормами до 1 січня 2017 року. В іншому разі видання буде закрито.
Розслідування справи проти Саркозі призупинено
Апеляційний суд у Парижі призупинив розслідування проти попереднього президента Франції Ніколя Саркозі за підозрами у корупції та здійсненні тиску на судові органи влади. Як повідомляє агенція «Франс пресс», розгляд справи, яку було відкрито в липні цього року, можуть «заморозити» на кілька місяців.
Нагадаємо, минулого тижня Саркозі заявив, що повертається в політику. Швидше за все, він планує взяти участь у президентських виборах 2017 р.