Цими вихідними в невеличкому селі Ходоси неподалік Рівного відбувся свій міні-майдан, на якому громада практично одноголосно прийняла рішення перейти з Московського патріархату до Київського. Останньою краплею, яка підштовхнула селян до активних дій, став недавній святковий молебен iз нагоди престольного свята, коли запрошений панотець із сусіднього села Великий Олексин почав молитися за Путіна і «військо руське». «Люди, як почули це, почали вголос обурюватися. Він зрозумів, що ляпнув щось не те, почав молитися і за Порошенка, і за уряд, потім почав говорити, що його не так зрозуміли. Але людей уже було не зупинити. Частина з них розвернулася і вийшла з храму, а за кілька днів ми подали документи і зареєстрували громаду Київського патріархату. Коли ходили по людях і збирали підписи, то більше двохсот проголосувало за таке рішення, четверо — проти і з десяток — утрималися», — розповів «УМ» один з активістів Ігор Батинчук.
Однак відвоювати храм виявилося не так просто. Коли громада після імпровізованого віча на церковному подвір’ї храму вирішила зайти в церкву, з’ясувалося, що священики (серед яких був і батюшка з Великого Олексина) зачинилися в храмі зсередини. Коли ж люди спробували відкрити двері, їм у вічі пирскнули сльозогiнним газом. Відкрито провадження за фактом хуліганства, є затриманий. Після чого в храмі було відправлено молебен запрошеними з Рівного священиками Київського патріархату. Коли ж прихожани прийшли до храму наступного дня, ніхто їм уже не заважав молитися українською.
До речі, як розповіли самі ходосівці, їхня церква Нерукотворного образу Христа Спасителя була збудована у 1992 році коштом громади і заповідалася як «українська». «Однак за два дні до того, як ми мали привезти владику з Рівного, представники Московського патріархату швиденько привезли свого владику і обманом освятили храм. Люди були обурені, але вирішили тоді не здіймати бучу. Мовляв, Бог усе одно один, будемо молитися й так».
А ТИМ ЧАСОМ...
Релігійна громада села Ходоси — не перша, яка за останній час перейшла у підпорядкування УПЦ КП. У липні «УМ» писала про ситуацію, яка склалася в селі Солонів Радивилівського району, де громада перейшла до Київського патріархату через відмову священика УПЦ МП відслужити молебен за загиблими на сході українськими воїнами. Така ж ситуація склалася в селі Острів того ж району. У власність УПЦ КП повернувся і храм у селі Рачин, що на Дубенщині.