Всесвітній день миру, який відзначається 21 вересня з ініціативи Генеральної Асамблеї ООН, велелюдними маршами відзначили в багатьох містах України. Найактивнішими виявилися одесити — близько 1,5 тисячі людей у вишиванках та футболках із промовистими написами проти російської агресії зібралися в неділю на Приморському бульварі біля пам’ятника Дюку де Рішельє. Багато хто прийшов із синьо-жовтими та червоно-чорними прапорами. Від Дюка колона рушила по вулиці Пушкінській до пам’ятника Тарасу Шевченку, тримаючи над головами величезне полотнище українського стяга. Учасники акції вшанували пам’ять одеських військових, що загинули у зоні АТО, та організували збір коштів на підтримку Збройних сил.
У Херсоні на площі Свободи маршу миру передував імпровізований мітинг у форматі вільного мікрофона. Однак, усі виступаючі були одностайними у тому, що Херсон — це Україна, і висловлювали готовність боронити свій край у разі зовнішньої агресії. Коли на площі зібралося більше півтисячі людей, вони, разом з колоною автомайдану, вирушили центральними вулицями міста до парку Слави, де відбувся молебень за воїнами, які загинули у боротьбі за незалежну Україну.
А в столиці учасники Маршу миру передали представникам ООН картину, намальовану відбитками дитячих долонь. Уже наступного тижня її повезуть до Сполучених Штатів як символ миру, якого прагнуть українці. Планували організувати Марш миру і в Маріуполі, але в останній момент вирішили не ризикувати, оскільки на вулицях міста з’явилися підозрілі озброєні люди.
У Харкові ж мирний марш завершився уже традиційними сутичками між учасниками Майдану та антимайдану. Почався він на майдані Свободи, звідки півтисячі активістів з плакатами, піснями та речівками вирушили до будівлі російського консульства. Особняк по вулиці Ольмінського охоронявся посиленою міліцейською вартою, тому учасники акції обмежилися викриками на кшталт «Путін, забирайся геть з України» й закидали територію федеральних дипломатів цілком мирними паперовими голубами. Далі хода вже традиційно вирушила до стін військового госпіталю, де для воїнів, які попідходили до вікон, заспівали Гімн України.
Коли ж активісти повернулися на майдан Свободи, там біля пам’ятника Леніну вже зібралися місцеві прихильники так званої Новоросії. Між опонентами зав’язалася жорстка перепалка. Проросійськи налаштовані громадяни змушені були піти геть, а патріоти, «напавши» на Леніна, розмалювали його тризубцями та національними прапорами. Знайшлося на постаменті й місце для традиційного звернення до Путіна. До речі, вдень на тій-таки площі півтисячі харків’ян намалювали стометрову вишиванку. Організатори флешмобу з «Фундації регіональних ініціатив» кажуть, що на гігантський малюнок витратили 5 літрів фарбувального пігменту, 30 кілограмів крейди і кілька банок клею. Орнамент недовговічний і змиється вже першим дощем. А ось розфарбованого Ілліча комунальники відмили вже вчора.