Як би не хвалився нинішній уряд зростанням добробуту українців, на практиці, на жаль, вимальовується інша картина. Наприклад, на ринку праці Рівненщини існує реальна напруга, яка, до того ж, має тенденцію до зростання. На середину літа в Державній службі зайнятості на обліку перебували понад 40 тисяч осіб, з яких більше 97 відсотків отримали статус безробітного. Цікаво, що попит на робочу силу був у 14 разів менший, ніж її пропозиція, а на одне робоче місце, що потребує спеціальної підготовки робітника, претендували одночасно аж 48 чоловік. Це навіть більше, ніж було в минулому році. До речі, саме такі статистичні дані дозволяють дійти висновку, що з виробництвом на Рівненщині, як у сільському господарстві, так і в промисловості, далеко не все так райдужно, як намагаються показати керівники краю, оприлюднюючи відсоткові цифри виробничого зростання.
Утім, як свідчить та ж статистика, ситуація з безробіттям у самому Рівному виглядає дещо привабливішою. Зокрема, у нинішньому році на підприємствах, в організаціях та установах щомісяця вакантними є до тисячі посад, а послугами міського центру зайнятості скористалися більше десяти з половиною тисяч рівненців, хоча працевлаштуватися вдалося лише чотирьом тисячам. Багато мешканців обласного центру в цей час проходили навчання з професійної переорієнтації. Але про повнокровне відродження виробничих потужностей на Рівненщині принаймні найближчим часом говорити не випадає, отож для покращення матеріального благополуччя рівненців залишається чи не єдиний шлях — у малий бізнес. Принагідно варто зазначити, що у першому півріччі нинішнього року 165 рівненців отримали в центрі зайнятості одноразову допомогу з безробіття, яка дозволила їм зареєструватися підприємцями. На жаль, неможливо навіть сказати, скільки з них зуміє втримати свій бізнес на плаву. Адже податкова система в державі нині настільки недосконала, що цілком здатна задушити в зародку будь-яку нову справу. Окрім того, підприємці-початківці часто погано орієнтуються в існуючій ситуації і не можуть обрати оптимальний бізнес. Так, наприклад, вважає директор Рівненського обласного центру зайнятості Іван Ткачук, який пропонує молодим фермерам зосередитися на вирощуванні ягід, оскільки саме цей бізнес є нині найприбутковішим на Рівненщині. Цікавий факт — саме малий бізнес забезпечує роботою понад 43 тисячі мешканців області й становить понад 12 відсотків у загальному обсязі виробництва краю.
Але загалом мусимо визнати — питання безробіття на Рівненщині стоїть гостро, і найближчі перспективи розв'язання цього питання виглядають маловтішно. Це розуміють і самі рівненці. Недаремно ж лише офіційно з початку нинішнього року терени краю залишили понад 600 осіб, близько 80 відсотків з яких вирішили за краще переселитися до інших областей України, а 11 відсотків узагалі вирушили до країн далекого зарубіжжя.