Харків’янин Гнат Кромськой, більше відомий на прізвисько Топаз, знову опинився у центрі скандалу. Наприкінці минулого тижня Київський районний суд прийняв рішення випустити його на волю під особисте зобов’язання, незважаючи на те, що напередодні йому подовжили термін перебування під вартою ще на два місяці. За ґрати молодик потрапив через активну сепаратистську діяльність, оскільки воював на боці терористів і брав участь у погромі адміністративних будівель. «Ми двічі ловили й саджали до тюрми негідника Топаза. Після першого разу харківський суд звільнив його під домашній арешт, але він утік і брав участь у підпалі Харківської ОДА, захопленні Луганської СБУ, воював у банді Гіркіна. Ми його спіймали ще раз. Повернули за ґрати. І сьогодні суд, за клопотанням прокуратури, звільнив його знову. Я все розумію, але всьому є межа», — вибухнув гнівом міністр МВС Арсен Аваков, дізнавшись про останнє рішення слуг Феміди.
Як повідомив адвокат Дмитро Тихоненков, Гнат Кромськой та ще дев’ятеро підозрюваних були звільнені «в рамках реалізації досягнутої у Мінську домовленості про обмін заручниками й незаконно утримуваними під вартою особами». Скажімо, за тією ж схемою вийшов на волю проректор харківського Слов’янського університету Олексій Самойлов, якому теж було висунуто звинувачення у тероризмі й посяганні на територіальну цілісність України. Обмін відбувся на території Донецької області. У випадку ж iз Кромським прокуратура й адвокати підозрюваного просили суд не лише випустити його з-під варти, а ще й повернути звинувачувальний акт для зняття порушень.
Утім на волі Топазу побувати так і не вдалося, оскільки із судової зали він поїхав не додому, а прямісінько до СІЗО Харківського обласного управління СБУ. Там він перебуває і нині. «З приводу Топаза: сидить. Ніхто його не випускав і не збирається. Інформація безпосередньо з ГПУ», — заспокоїв громадськість депутат Верховної Ради Володимир Ар’єв.
Тим часом сепаратисти у Харкові з початку осені неабияк активізувалися. Минулого тижня у місті знову обстріляли комісаріат, підірвали залізничну колію і підпалили чотири цистерни з реактивним пальним на станції «Основа». Останню НП правоохоронці кваліфікували як диверсію. Почастішали і проросійські мітинги, проведення яких було заборонено судом. Минулої неділі на площі Свободи сталася навіть бійка між прихильниками антимайдану та Євромайдану. Останні закидали своїх опонентів яйцями, а ті кинулися на них iз кулаками. Міліціонери певний час не втручалися у бійку, а коли все ж вирішили покарати винних, то затримали лише євромайданівців. Це неабияк обурило патріотів. Того ж дня вони влаштували пікет біля Дзержинського відділення міліції. А координатор Громадського сектору Євромайдану Тетяна Пасинок, якій найбільше перепало від сепаратистів, подала до міліції одразу дві заяви. В одній жінка просить покарати своїх кривдників, а в іншій — дати оцінку бездіяльності міліції під час проведення мітингу. «Якщо у Харкові не будуть заборонені зібрання антимайданівців, — вважає вона, — то місто може дуже скоро прокинутися у «ДНР».