«Порятунок армії — справа рук самих волонтерів», — приблизно таким гаслом керується один із найвідоміших волонтерів Юрій Бірюков та його друзі, які вже допомогли армії більше як на 50 млн. грн. Останні кілька місяців вони взяли неофіційне «шефство» над 79-ю Миколаївською окремою аеромобільною бригадою, а віднедавна під егідою бригади тут створено свій добровольчий батальйон «Фенікс». За словами Бірюкова, наші десантники вже на 100 відсотків забезпечені військовою формою, бронежилетами та касками. Військові отримали дизельні генератори, намети, рюкзаки, дощовики і дощові костюми. «Тепер вирішуємо питання з транспортом і важкою технікою. Те, що є на складах Міноборони, — мотлох, який навіть після розконсервації вже нікуди не годиться». — зазначає він.
Позашляховики японського виробництва, які поповнять автопарк батальйону «Фенікс», зміцнять легкою бронею, а зверху встановлять кулемети «Утес». А от сучасні фільтри для води дозволять нашим бійцям добувати питну воду навіть на болоті. «Ця невелика переносна валiза здатна швидко очистити до 40 літрів води за годину. Апарат працює дуже просто: кинув шланг у річку або в бочку з іржавою водою, підключив до автомобільного акумулятора — і отримуй чисту воду», — розповів журналістам винахідник Юрій Андрієвич.
Своєю найбільшою удачею волонтери, які допомагають українській армії, вважають підписання договору з Кременчуцьким автозаводом на поставку 10 швидкісних броньовиків «Спартан» і 2 броньовиків «Шрек» iз високим класом захисту. На «Спартан» зверху буде встановлено роботизовану вежу з кулеметом і гранатометами точного наведення. Крім цього, автомобілі оснащені тепловізорами і приладами нічного бачення. Загальна сума, за угодою, перевищує 60 мільйонів гривень.
Також українські бійці отримають безпілотники розробки НАУ. Вартість одного такого літака — 60 тисяч гривень, зате він ідеально підходить для розвідки в місті. Важлива деталь: вчені київського університету готові безплатно навчати військових, як користуватися цією сучасною технікою. «Досі у нашої розвідки техніки такого класу не було, як не було і забезпечення на державному рівні — тодi як противник давно і повноцінно користується перевагами розвідки з повітря. Раніше ми думали закупити апарати китайського виробництва, але виявилося, що вони «одноразові» — після першої ж поломки вже не підлягають ремонту. А ось наші вчені з Національного авіаційного університету розробили таку техніку, яка легко ремонтується, а крім того, там є можливість навчання та подальшої технічної підтримки», — не приховує гордості волонтер «Крил Фенікса» Неллі Стельмах. Нині вони шукають інвестора, який запустить ці апарати у виробництво. Адже війна рано чи пізно закінчиться, але в нас є державний кордон, який необхідно охороняти, та й для ДСНС та міліції вони стануть у пригоді.