Міський голова Києва Віталій Кличко звернувся до уряду Німеччини із закликом поставити Україні військове спорядження для армії. «Уже протягом трьох місяців Київ просить країни НАТО про підтримку, але поки безрезультатно», — пише столичний мер, якого у ФРН люблять і шанують (щоправда, передусім як видатного боксера) у статті, опублікованій у найтиражнішому німецькому таблоїді «Більд» 2 вересня.
За словами Кличка, українські збройні сили не претендують на ракетні установки і зброю — як ті, що Німеччина відправляє іракським курдам. «Ідеться про те, щоб у боротьбі проти сепаратистів українські солдати були краще захищені», — наголошує Кличко, закликаючи підтримати нашу армію бодай бронежилетами і касками.
Попри всі заяви про підтримку, в тому числі й військово-технічну, іноземні держави з багатьох причин не наважуються допомогти Україні не лише військовими, а й зброєю. Проте, за словами Президента нашої держави Петра Порошенка, вже є домовленість про сприяння «нелетальними видами зброї». А це вже певний успіх, адже до нелетальних видів озброєння, серед іншого, належать і тепловізори, яких так бракує нашим хлопцям під час бойових дій на Донбасі, й ті самі засоби захисту та багато інших необхідних на війні речей.
Утiм конкретно Німеччина вустами канцлера Ангели Меркель на брифінгу після саміту лідерів ЄС у Брюсселі минулої неділі чітко заявила, що зброю Україні не постачатиме. От Ірак — інша річ. Як зазначає «Німецька хвиля», принципову згоду допомогти зброєю іракським курдам, які протистоять джихадистам з організації «Ісламська держава», офіційний Берлін дав іще позаминулого тижня. А 31 серпня, детально з’ясувавши, чого саме потребують курди і в яких кількостях ця зброя є на складах Бундесверу, міністерство оборони ФРН оголосило список військового спорядження, що невдовзі вирушить до адресатів на північ Іраку. Окрім рацій, касок, приладів нічного бачення й такого іншого, німці нададуть іракським курдам по 8 тисяч автоматичних гвинтівок G3 і G36, 40 кулеметів MG3, 8 тисяч пістолетів Walther P1, 200 легких і 40 важких ручних гранатометів, 10 тисяч ручних гранат і 30 протитанкових пускових установок Milan, укомплектованих п’ятьма сотнями бронебійних ракет.
Німецькі оглядачі вказують на те, що закони ФРН не дозволяють постачати озброєння в гарячі точки планети, де відбуваються бойові дії. Але є виняток. Згідно з ухваленою 2000 року зовнішньополітичною директивою, «дозвіл на експорт не видається, за винятком окремих випадків наявності особливих зовнішньополітичних і безпекових інтересів ФРН з урахуванням інтересів союзників, що свідчать на користь такого дозволу».
«Жоден конфлікт у світі неможливо вирішити тільки воєнним шляхом. Але бувають ситуації, де тільки військові засоби можуть допомогти знову відкрити можливість для політичного врегулювання», — наголосила під час засідання уряду з цього питання Ангела Меркель, назвавши північ Іраку саме таким випадком...
Чому ж пані канцлер не вважає за належне допомогти зброєю й Україні? Все просто. На думку Меркель, бойовики «Ісламської держави» — виродки й головорізи, з якими просто неможливо вести переговори. А «шанс знайти політичне рішення української кризи все ще є», хоча й стає дедалі меншим...