Проти такого батальйону терористи не встояли б

28.08.2014

У Києві відбувся фестиваль вишиванок, який вразив не тільки величезною кількістю людей, які звідусіль прийшли підтримати ходу, а й піднесеним патріотичним духом.

«Ми розпочинали ходу з Контрактової площі з представниками вісімнадцяти регіонів, а піднялися на Софійську площу цілою Україною. До нас усе підходили і приєднувалися українці у вишиванках, навіть іноземні гості. Нам вдалося об’єднати дух українців. І це не може не радувати», — каже ініціатор цього параду Ігор Добруцький.

Чи доцільно проводити це свято в час, коли в зоні АТО тривають кровопролитні бої, сумніви виникали в організатора заходу. Як тільки представники делегацій iз різних регіонів, особливо Луганська, Слов’янська, Миколаєва, Дніпропетровська, почали телефонувати до пана Ігоря, що всі вони хочуть узяти участь у ході й підтримати биття серця України, вагання розвіялися.

За словами телеведучої Анжеліки Рудницької, ці урочистості були потрібні українцям хоча б для того, аби через єднання ще раз запалити український дух.

«Мій друг, який воює в АТО, написав мені: будьте прокляті зі своїми парадами і концертами, — розповіла Рудницька. — Мені було боляче. Я опинилася між «за» і «проти». Але читала інші відгуки хлопців, які писали, що ми цей день повинні святкувати і бути разом. Це і є, як на мене, виховання патріотизму, акт нашої громадянської подяки всім чоловікам, які служать і захищають країну в складний для нас час. Це початок нової історії для наших дітей, а відтак — маленька інвестиція в майбутнє».

Підтримала вишиванку й українців дизайнер Людмила Бушинська. Показ сучасних етносуконь — від теми петриківки, вишитого рушника до синьо-жовтого прапора — продемонстрували відомі українки на знак єдиної України. Сама ж дизайнер жартома сказала, що проти такого жіночого батальйону не встояли б терористи.

«Я не так часто одягаю вишиванку, — зізнається учасниця показу дизайнерських вишиванок Яна Клочкова. — Але, відчувши сьогодні піднесений український дух і щире об’єднання українців, задумуюсь над тим, щоб поповнити гардероб національним вбранням».