Попри те, що в Україні церква формально відділена від держави, хвиля патріотизму, яка охопила суспільство на тлі останніх подій, починає впливати і на церковне життя. Днями Свято-Параскевська громада села Солонів Радивилівського району, що на Рівненщині, яка належала до УПЦ МП, на парафіяльних зборах одноголосно висловилася за приєднання до УПЦ Київського патріархату. Рішення громади підтримав і архієпископ Рівненський і Острозький Іларіон, який прийняв зазначену парафію до складу Рівненської єпархії УПЦ КП та призначив настоятелем храму Святої Параскеви ієромонаха Онуфрія (Ляду).
Причиною такого радикального кроку стали, за словами жителів села, сепаратистські настрої попереднього настоятеля храму. У своїх проповідях він постійно висловлювався за «єдине православ’я» з центром у Москві, за «канонічну церкву» на чолі з патріархом Кирилом, називав усіх, хто не з МП, «розкольниками», засуджував події на сході України і тих, хто там воює на боці силовиків. Останньою краплею, яка переповнила чашу терпіння, стала категорична відмова «московського священика» відслужити панахиду за героями Небесної сотні й загиблими на сході воїнами української армiї та добровольцями.
Громада вирішила-таки настояти на своєму і звернулася до настоятелів Свято-Георгіївського чоловічого монастиря на Козацьких Могилах, розташованого поряд, із проханням відслужити молебень за Україну та воїнів нашої держави. Оскільки церква була закрита, то молилися на подвір’ї. «Зійшлося все село — людей із двісті. А після молебня церковна громада вирiшила провести голосування. Люди зібрали листочки і запропонували парафіянам визначитися — хочуть вони бути з Московським патріархатом чи з Київським. І знаєте, жодної людини, хто проголосував би за Московський, не виявилося», — розповів «УМ» нинішній настоятель храму отець Онуфрій.
За його словами, після зміни юрисдикції життя в селі змінилося. Церковні служби тепер відбуваються українською мовою, закупили українські книжки. «У нас іще у 2005 році була спроба перейти в Київський патріархат, але тоді бажаючих було 50 на 50. А тут події на сході так згуртували село, що навіть найбільші прихильники Московського патріархату не наважилися іти проти громади. Ми всі зараз молимося за наших хлопців, за Україну. На жаль, у селі переважна більшість — пенсіонери, тому підтримуємо армію хіба що тим, що дзвонимо на «565», але якби приїхали якісь волонтери, то віддали б хто що міг», — поділилася з «УМ» жителька села Оксана Польова. «Нехай це буде добрим прикладом для всіх, хто має в серці дух патріотизму», — каже отець Онуфрій.
До речі, про свій намір перейти під крило УПЦ КП заявили громади ще двох сіл на Рівненщині та двох сіл на Волині. Свій намір люди пояснюють тим, що в Українській державі має бути своя патріотична церква.