До 1 вересня всі слов’янські школярі сядуть за парти у відремонтованих школах. Жодну установу освіти в місті не буде закрито чи перепрофільовано, повідомив журналістам начальник міського відділу освіти Олександр Зубарєв. Загалом у Слов’янську налічується 25 шкіл, частина з них серйозно постраждала.
Наразі активісти відновлюють першу в місті українську початкову школу №4 (тут діють 1-4 класи), яка працює вже 20 років і 1 вересня чекає на 300 учнів. Під час окупації терористами міста поблизу школи був один із блокпостів, а саме приміщення бойовики використовували для прикриття. Як наслідок, зникла частина майна: підручники, якими терористи розпалювали вогнище, комп’ютери, ліжка для найменших школярів та навіть двері. А під час звільнення в будівлю школи влучило кілька снарядів, була повністю знищена огорожа.
Цікаво, що у відновних роботах разом із комунальниками беруть активну участь і 15 волонтерів — колишні заручники терористів. «Це винятково наша ініціатива. Наша команда — це така імпровізована бригада. Тут є інженери з вищою освітою і просто небайдужі, а є люди, які допомагають нам з інформаційною підтримкою. На даний момент із нами 5 людей, але до кінця тижня нас буде набагато більше. Наразі міська влада забезпечила нас необхідними матеріалами», — коментує «УМ» ситуацію координатор громадської ініціативи «Відновлення. Схід» Федір Меншаков. До речі, сам активіст також побував у полоні терористів і провів там сiм днів.
Попри те, що роблять вони благородну справу, не всі у Слов’янську готові йти їм назустріч. Федір Меншаков поскаржився, що ніяк не вдається домовитися зi Слов’янським енергобудівним технікумом, щоб поселитися в їхньому гуртожитку. «Ми домовилися з адміністрацією міста, і нас таки поселили, але потім виставили нам захмарний рахунок. Вони просять 4800 гривень за місяць проживання в кімнаті на чотири особи. За таку суму можна зняти двокімнатну квартиру в Києві. Можливо, це латентний сепаратизм», — дивується волонтер.
Але побутові труднощі не стають на заваді роботі. Активісти створили у «Фейсбуці» сторінку, де в рамках місії «1 вересня близько» збирають гроші на необхідні речі. Вони зазначають, що можна допомогти грошима, але краще все ж таки речами, зі списком яких можна ознайомитися в групі «Відновлення. Схід». Бо перше вересня — таки не за горами.