Інколи у це складно повірити, але підлітки можуть зчиняти скандал iз приводу того, що мама не дозволяє самостійно господарювати на кухні. От хочу саме сьогодні приготувати пудинг (якого ніколи не готувала, більше того — навіть яєшню ніколи власноруч не смажила) — і все! Бо Марійка, яка принесе магазинний порошок для випічки, ідучи у гості, — уже з мамою практикувала таке кухарство. І чомусь уже не згадується історія кількамісячної давнини, коли ще в однієї подружки Марійка, вихваляючись своїми здібностями, перемастила увесь посуд і просто зіпсувала продукти — із тодішнього самостійного пирога нічого не вийшло.
Це все до того, що не варто нищити дитячі бажання долучитися до приготування страв. Втім не треба й пускати усе на самоплив. А щоб тактовно скерувати, про запас треба мати нескладні рецепти, які під силу навіть новачкам на кухні.
Зацікавити дітей можна вже назвою, якщо запропонуєте приготувати пиріг із тіста ММС. Абревіатура — ні що інше, як початкові літери основних складників тіста: мука, масло, сметана. Отже, потрібно: 300 г борошна, 150 г масла або маргарину, 2-3 столові ложки сметани, дрібка солі, четвертина чайної ложки соди. Навіть цукру не варто додавати. Замісити тісто з усього переліченого, спочатку просіявши борошно, а потім посікши у нього м’яке масло. Розділити на дві частини. Першу розкачати і викласти на дно бритванки. Накласти начинку і накрити другою половиною розкачаного тіста. Поколоти виделкою і пекти приблизно хвилин 40 при температурі 180 градусів.
Начинка може бути будь-яка. Найпростіше — консервовані невеликого розміру фрукти чи ягоди. Перш ніж викласти, їх треба зробити максимально сухими з допомогою паперових серветок; нижнє тісто присипати сухарями або екстрактом киселю, тим самим інгредієнтом присипати й начинку зверху. Також ММС прекрасно доповнює грибна начинка. Щоб її зробити, треба 4 яйця розбовтати виделкою, додати 3 плавлених сирки, пучок порізаної зеленої цибулі і підсмажені гриби, 100—150 г (можна взяти спасеровану до м’якості дрібно порізану ріпчасту велику цибулину з печерицями чи лісовими грибами).
Якщо є бажання експериментувати з більшою кількістю інгредієнтів — печіть печиво з шоколадними пластівцями. Потрібно: 2,5 склянки борошна, 200 г масла, 2 яйця, 1-1,5 склянки цукру, дрібка солі, чайна ложка соди, пачка ванільного цукру або чайна ложка ванілі, 300 г шоколадних пластівців. Борошно просіяти в миску і додати сіль та соду. У міксері розтерти масло з цукром, по-одному додати яйця, ваніль. Всипати поступово борошно і ретельно збити. У результаті має бути м’яке тісто. Насамкінець залишилося вмішати в нього шоколадні пластівці. Ложкою викласти на змащене чи вистелене пекарським папером деко на відстані не менше 3-4 см одне від одного. Випікати при температурі 190 градусів 9—12 хвилин.
І хай у юних кухарів перший млинець не буде глевким!