Київ усе більше переймає європейські традиції, наповнюючи вулиці креативними елементами вуличного дизайну — від паркових скульптур на Пейзажній алеї та лавочок у вигляді чашок на Прорізній до розмаїтих нетривіальних «пам’ятників» — Їжачку в тумані, закоханим ліхтарям, табуреткам. Днями цю колекцію поповнив іще один арт-об’єкт — за ініціативи арт-бутіка «Азур» біля нього було встановлено лавку, змайстровану із гігантських копій кольорових олівців. На створення цього проекту, зізнаються митці, їх надихнули діти. Тож тепер, доки малеча чаклує на кухні арт-студії, батьки можуть відпочити і згадати приємні моменти зі свого дитинства.
«Насправді, у нас було багато ідей щодо створення лавки: від палітр і тюбиків, з яких витікала б фарба, до олівців, — говорить менеджер мережі «Ажур» Тетяна Терещенко. — Звичайну лавку ставити було б якось дуже банально, оскільки колектив у нас творчий, то вирішили втілити ідею з олівцями. Ми не переслідували рекламну мету, а лише хотіли створити комфорт нашим клієнтам і перехожим, що, сподіваюся, нам вдалося зробити».
За словами Тетяни Терещенко, втілити задум було не так уже й просто. Збирали лавку по частинах: спочатку окремо придбали чавунні ніжки, тоді під них підганяли олівці, і лише після того, як вона набрала форму, художники й дизайнери розфарбували її яскравими кольорами.
Такі яскраві об’єкти роблять місто комфортнішим і по-своєму унікальним, пропонують нетривіальний погляд на світ, переконаний директор Агенції культурних стратегій Микола Скиба. «Маємо визнати той факт, що Київ відстає в арт-мистецтві від світових столиць, наприклад того ж Нью-Йорка, Амстердама чи Берліна. Лавка у вигляді олівців не є унікальна в такому розумінні, бо існує чимало подібних їй варіацій. Але такі об’єкти однозначно потрібні, тому що вони роблять місто виразнішим, комфортнішим і створюють творчу атмосферу», — каже він.
Лавка-олівець і справді не залишає байдужими пересічних громадян і туристів. Бажаючих сфотографуватися і відпочити тут чимало. «Приємно відпочивати на арт-лавці, правда, — каже Василь, мешканець Києва. — Ось сиджу, і думки гарні приходять. Добре було б, якби таких лавок, як ця, в Києві стало більше. Це не стандарт 3х4, а прояв, насамперед, креативу, який вартий уваги і окремих аплодисментів».
Поруч iз новою лавкою є ще один арт-об’єкт у вигляді окулярів, який відкрили минулого року. Відтепер ці дві лавки на тлі сірих будинків оживляють вузьку вулицю Ярославів Вал і милують око як дітей, так і дорослих.