У той час, як багато хто з бійців, які нині воюють на сході, не мають навіть довідки про участь в АТО, міська влада Львова взяла на себе особисті гарантії як матеріального, так і соціального забезпечення воїнів та членів їхніх родин. «Програму можна умовно розділити на два напрями: перший — виплата одноразової матеріальної допомоги учасникам АТО, які постраждали, другий — комплексна допомога сім’ям учасникiв АТО», — розповів «УМ» директор департаменту гуманітарної політики міськради Олег Березюк.
Чиновники мають списки тих, кого пiдтримуватимуть матерiально. Скласти їх міській раді допомагає майже десяток установ, починаючи від Міноборони і Нацгвардії, завершуючи міським центром соціальних служб. Також міська рада забезпечить необхідним обладнанням військових, передбачаються кошти на лікування поранених вояків та поховання загиблих.
Сім’ями, які чекають своїх чоловіків додому iз зони АТО, опікуватимуться у всіх сферах життя. Зокрема програма передбачає соціальний супровід, безкоштовне харчування дітей у школах, безкоштовне оздоровлення дітей, залучення дітей до міської програми навчання плаванню та звільнення сімей вояків від оплати за комунальні послуги.
«Працівники центру соціальної служби навідуються до родин та разом з ними формують список потреб, — роз’яснив, що ж таке соціальний супровід, Олег Березюк. — Комусь допомога не потрібна, а комусь треба, до прикладу, оформити документи щодо отримання інвалідності, надання субсидії чи матеріальної допомоги». До слова, соціальний супровід у місті дiє ще з того часу, коли міська рада почала піклуватися про учасникiв Майдану.
На виконання програми в міському бюджеті лише цього року заклали понад п’ять мільйонів гривень. Аби знайти кошти в і без того куцому міському гаманці, довелося скоротити цілу низку міських програм, навіть зняли кошти з поточних ремонтів.