Рінат Ахметов перереєстрував кримський «Укртелеком», що входить до холдингу СКМ, під назвою «Наштелеком» згідно з російським законодавством. Цю інформацію підтвердив самопроголошений прем’єр Криму Сергій Аксьонов, схваливши таке рішення олігарха і натякнувши на те, що він чекає від Ахметова слухняності та поступливості й у інших питаннях, інакше з бізнесом можна попрощатися. «Сьогодні жодна приватна компанія в Криму не націоналізована, і ніяким іншим способом не змінена з приватної на державну. Сподіваємося, що нам не доведеться цього робити. Яка буде форма власності, буде залежати від поведінки власника», — заявив Аксьонов.
Варто зазначити, що «Укртелеком» обслуговує близько 80% кримчан та є лідером iз надання широкосмугового доступу в iнтернет. Близько трьох місяців підрозділ компанії не міг брати абонплату з місцевих жителів, тому що був українським. Перереєстрація усунула цю «проблему». «Створення юридичної особи, яка перебуває в правовому полі Російської Федерації, дозволить цю плату отримувати», — розповідає Аксьонов.
Тим часом схвалений «парламентом» Криму 9 липня Закон «Про особливості викупу стратегічних об’єктів у Республіці Крим» тепер дозволяє примусово викуповувати стратегічні об’єкти. У їх перелік входять і галузі засобів зв’язку. Тож зареєстрована через РФ телекомунікаційна компанія має більше шансів вижити в приватній власності Ахметова. «Якщо процес буде йти легально, прозоро, всі процеси, які будуть відбуватися в компанії, будуть відбуватися згідно із законодавством Криму і Російської Федерації, то, думаю, що компанія зможе існувати в приватному вигляді», — пообіцяв самопроголошений прем’єр Криму.
Зміна назви «Укртелекому» спричинила цілий бум жартів серед користувачів інтернету. Замість «Наштелеком» пропонуються варіанти «Няштелеком» (за аналогією з кримським генеральним прокурором Наталією Поклонською, яку прозвали «Няш-мяш»), «Кримнаштелеком» (паралель з інтернет-спільнотою «Кримнаш»). «Це відмазка (що могли націоналізувати. — Ред.), він міг у суди подати, міжнародні навіть. А так — ось воно — істинне обличчя зрадника та розкрадача України». «Тепер виходить наш Ахметов — «ЇХметов»?» — саркастично коментують повідомлення інтернет-завсідники.
До речі, «Укртелеком» не перше підприємство на півострові, яке Рінат Ахметов перереєстрував як російське. Таку процедуру пройшла його компанія «ДТЕК Крименерго».