Наступ українських силовиків на сході, хоч і з великими труднощами, але триває. Після взяття Дебальцевого та Авдіївки наші війська зосередили увагу на Ілловайську та Первомайську. Успіхи наших військ дали можливість розв’язати проблему заблокованих бойових підрозділів. «Завдяки звільненню Дебальцевого налагодили постачання зброї, боєприпасів i продовольства частинам та підрозділам Збройних сил України. Також евакуювали поранених. Після звільнення міста підрозділи АТО виявили велику кількість техніки, боєприпасів та озброєння, які поспіхом покинули російські найманці», — повідомив речник інформаційного центру РНБО Андрій Лисенко.
На жаль, усе частіше жертвами протистояння стають мирні жителі, передусім діти. Один iз мікроавтобусів, на якому люди намагалися вирватися із зони вогню, потрапив під прицільний обстріл бойовиків, у результаті чого загинула дитина, а ще десять людей отримали важкі поранення. Те, на чиїх руках дитяча кров, підтвердив запис перехопленої доповіді одного з терористів зв’язковому «Стрілка» на псевдо «Дублер». «Тут уже нема виправдань «випадкового» пострілу. Це — потворний злочин, за який хтось має відповісти, якщо поняття справедливості ще існує», — відреагував на це керівник центру «Інформаційний спротив» Дмитро Тимчук. При тому що і з Луганська, і з Донецька люди намагаються вирватися різними способами, хоча це стає все важче — таксисти Донбасу, які співпрацюють із представниками ДНР, вимагають за свої послуги по 100 грн. за кілометр, стверджують очевидці.
Несподівана біда прийшла і в село Берестове Артемівського району. Як уточнила Донецька ОДА, на міні, залишеній бойовиками, тут підірвалося дев’ятеро людей, троє з яких — діти. «Діти-підлітки принесли у двір якийсь вибухонебезпечний предмет, який вони знайшли в укріпрайоні бойовиків. Можливо, це була мінометна міна або снаряд. Стався потужний вибух. Що це був за предмет і чому все це сталося — встановить слідство», — повідомив на своїй сторінці у «Фейсбуці» подробиці трагедії радник міністра внутрішніх справ Антон Геращенко. Усі поранені в надзвичайно важкому станi — потрібні термінові ампутації рук, ніг, деякі назавжди втратили зір. На межі життя і смерті перебуває найменша жертва трагедії — дитина у віці 1 рік і 3 місяці, яка опинилася в цьому дворі. Пізніше прес-служба Донецької ОДА повідомила, що від отриманих поранень двоє дорослих померли.
У звільнених же містах люди потроху повертаються до нормального життя і всіляко підтримують українських бійців. Жителі Слов’янська на віче прийняли рішення всю гуманітарну допомогу, яка надходитиме для міста, передавати українській армії. Однією з причин такого рішення став той факт, що до людей доходили переважно борошно, пшенична крупа і картопля, а масло, консерви та солодощі кудись зникали.
ДО РЕЧІ
Керівництво самопроголошених ДНР і ЛНР заявило про свою готовність до переговорів щодо припинення вогню та гарантування безпеки голландських і австралійських експертів при виїзді для безперешкодної роботи на місці катастрофи малайзійського «Боїнга». Заявляючи про це, «віце-прем’єр» ДНР Андрій Пургін перевів стрілки на Київ. «Ми звертаємо увагу міжнародної спільноти і спостерігачів ОБСЄ на події, що відбуваються в ДНР і ЛНР. Київ затягує проведення переговорів і свідомо продовжує бойові дії», — виголосив він. Проте ще напередодні Президент Порошенко заявив, що українські силовики не ведуть жодних бойових дій у 20-кілометровій зоні навколо місця аварії.