Якщо раніше лише Дрогобич офіційно відмовився надавати притулок чоловікам-біженцям із зони АТО, то зараз про подібне заявила й Одеса. Відповідне рішення озвучила радник «губернатора» краю Зоя Казанжи. За її словами, місцева влада дотримується думки, що чоловіки призовного віку повинні вступати до Національної гвардії для захисту України.
Такої самої думки й Ірина Касьян, голова громадської організації, що займається проблемами соціально незахищених громадян (одна з ініціаторів допомоги біженцям зi сходу), доправляючи їх зі столиці до Одеси. «Принцип нашої допомоги: дорослих дієздатних людей ми не перевозимо. В основному це діти, діти-інваліди, інваліди та мами з маленькими дітками. Здорових чоловіків узагалі категорично ніде не треба було приймати з самого початку. Тому що, коли гинуть хлопці з Центральної та Західної України, ці чоловіки валяються на пляжі. Це неправильно», — заявила вона в коментарі «УМ».
Що цікаво, відхилив прохання одеситів у фінансовій підтримці східним біженцям і Рінат Ахметов. Про це написав на своїй сторінці у мережі «Фейсбук» голова Одеської ОДА Ігор Палиця. «Три тижні тому я як голова Одеської обладміністрації написав листа Рінату Ахметову з проханням профінансувати потреби донецьких біженців. Учора прийшов лист-відповідь iз відмовою. Його підприємства платять податки, тому такі питання повинна вирішувати держава! Цікаво, чи згодні одесити, щоб за гроші обласного бюджету фінансувати потреби дорослих і працездатних переселенців зі сходу, які приїхали до нас? Особисто я категорично проти!» — зазначив «губернатор».
Схоже, солідарні зі своїми керманичами і прості жителі Одеси, у яких до багатьох приїжджих накопичилися свої питання. «Надали біженцям місцевий табір. Одесити звозять їм килими, посуд, їжу. Машини шикуються у чергу, щоб віддати їм це. А розвантажити нікому. Запитують жителів сходу, де їхнi чоловіки, батьки. Ті мовчать, нічого не відповідають. Ми не проти допомогти людям, надати підтримку. Але питання в тому, на чиїй стороні або проти кого вони воюють», — розповідає «УМ» жителька Одеси.
«Ще півроку тому донбасівці кричали, що вони годують усю країну. І це при тому, що і Донецька, і Луганська області були дотаційними, тобто отримували з бюджету більше, ніж туди вкладали. Сьогодні донбасівці мають довести, що вони таки можуть хоча б прогодувати себе. Тому не потрібно годувати й утримувати переселенців зі сходу — хіба що перший час після переселення. Треба допомогти їм знайти роботу, щоб вони могли і себе прогодувати, і допомогти країні своєю працею», — рекомендують користувачі соцмереж.
Варто зазначити, що таке ставлення в одеситів — не до всіх біженців. Частина жителів Слов’янська і Краматорська, які знайшли тимчасовий притулок на березі Чорного моря, після звільнення їхніх міст повернулися додому. А до відвертих паразитів і ставлення буде відповідне. Терпіння людське не безмежне.