Назад, до Суперліги

09.07.2014

Високі персональні здобутки Аліни Фьодорової на КЄ-2014 допомогли українськимбагатоборцям повернутися до європейської Суперліги. (з сайта extra.globo.com.)

На цьогорічному Кубку Європи з багатоборства, який приймала португальська Мадейра, українська збірна їхала з одним завданням — повернутися до когорти найсильніших збірних континенту. Втративши минулого року місце в елітній вісімці, «синьо-жовті» намагалися підтвердити випадковість того провалу. Зрештою, вітчизняні багатоборці здобули одну з двох перепусток до суперліги, посівши другу позицію в першолігових змаганнях за участю збірних Чехії, Швеції, Іспанії, Норвегії, Італії, Фінляндії та Португалії.

Стартовий склад нашої збірної, до якого ввійшли всі найсильніші спортсмени країни, давав підстави на максимальний результат. Утім провал лідера чоловічої збірної Олексія Касьянова, який у секторі для стрибків у довжину не зробив жодної залікової спроби, поставив «синьо-жовтих» у складні умови. Власне з «бубликом» Касьянов уже не міг бути повноцінним донором української очкової скарбнички, тому й припинив свої виступи Кубку Європи достроково.

Водночас на межі своїх можливостей довелося працювати його партнерам по збірній. І хоча кращий з українців Василь Іваницький назбирав у підсумку лише дев’яту суму балів, без його очкового доробку та здобутків його побратимів — Олександра Паламарчука (21-ше місце) та Сергія Яроховича (23), не бачити збірній України путівки до вищого дивізіону.

Зрештою, дякувати за повернення до суперліги вітчизняні багатоборці мають жіночій частині колективу, в першу чергу Аліні Фьодоровій. Бронзова призерка зимового чемпіонату світу-2014 показала в Португалії другий індивідуальний результат. Чемпіонка світу 2013 року Ганна Мельниченко в жіночому заліку КЄ-2014 стала четвертою. А між титулованими нашими співвітчизницями в табелі про ранги протиснулася ще одна українська багатоборка — Анастасія Мохнюк. Власне саме завдяки такому високому груповому фінішу наших дівчат вітчизняна збірна багатоборців у загальному заліку змогла назбирати другу суму балів, випередивши на 300 балів шведів. А переможцями першої ліги стала чеська збірна, представники якої також виграли й окремі заліки. У чоловіків першим став Адам Гелцелет. А в жінок найкращий результат показала Елішка Клучінова. Власне, виграти індивідуальний залік у Фьодорової чешка змогла завдяки відчутній перевазі над українкою в метанні списа (46,27 м проти 37,48 м). Як відзначала Аліна в інтерв’ю «УМ», саме цей вид є найслабшою ланкою в її багатому атлетичному арсеналі.

ТАБЛО

Кубок Європи з багатоборства. Перша ліга.

Загальний залік. 1. Чехія — 40384 очки. 2. Україна — 40056. 3. Швеція — 39753. 4. Іспанія — 38962. 5. Норвегія — 38777. 6. Італія — 38032. 7. Фінляндія — 37845. 8. Португалія — 36686.

Індивідуальний залік. Чоловіки (десятиборство). 1. Гелцелет — 7955. 2. Сікора (обидва — Чехія) — 7927. 3. Росенквіст (Швеція) — 7844... 9. Іваницький — 7651... 21. Паламарчук — 7261... 23. Ярохович — 7135... Касьянов (всі — Україна) — не фінішував.

Жінки (семиборство). 1. Клучинова (Чехія) — 6191. 2. Фьодорова — 6090. 3. Мохнюк — 5982. 4. Мельниченко — 5937... 31. Гордієнко (всі — Україна) — 4418.