Екс-прем’єр-міністр Литви Андрюс Кубілюс заявив, що Євросоюз має негайно заявити про перспективу членства для України. Таку думку Кубілюс висловив на брифінгу в Українському кризовому медіа-центрі.
«Коли ми говоримо про те, які висновки має зробити Європа з цієї війни, з вашого досвіду, я завжди кажу три прості речі. По-перше, Європа має негайно сказати про перспективи вашого членства в ЄС. По-друге, Європа сама має займатися своєю енергетичною незалежністю. І третє — Європа має зайнятися інформаційною обороною», — наголосив глава литовського уряду у 1999—2000 і 2008—2012 роках. На його думку, дуже важливо, щоб Євросоюз «якнайшвидше і відкрито» заявив про перспективу членства України, адже це процес тривалий і непростий, тож бажано починати його якнайшвидше.
Пан Кубілюс нагадав, що Литва офіційно приєдналася до ЄС через десять років після підписання Угоди про асоціацію «І на шляху проведення всіх необхідних реформ для вступу в ЄС нас підтримувало розуміння того, що Литва стане членом цієї спільноти, і про це заявив сам Євросоюз»
Принагідно екс-прем’єр «подякував» президенту Росії Володимирові Путіну за те, що своїми діями він багатьом у світі розплющив очі. «Коли ми говорили на різних європейських форумах про агресивність режиму Путіна, всі на нас дивилися, як на хворих людей із синдромом минулого. Зараз усі зрозуміли, що ми мали рацію», — зауважив Кубілюс.
Тим часом президент Парламентської Асамблеї Ради Європи Анн Брассер заявила, що розвиток подій на сході України й надалі викликає стурбованість. Вона нагадала про загибель літака з 49 українськими військовими, вбивство журналістів, викрадення людей, взяття у заручники дітей, цивільних і спостерігачів ОБСЄ. «Усі сторони повинні відступити від краю прірви, демонструвати стриманість і уникати провокацій. Я вітаю той факт, що президенти Порошенко і Путін обговорили ситуацію минулої ночі. Нам потрібен політичний прорив, щоб зупинити насильство», — наголосила президент ПАРЄ, зазначивши, що сесія Парламентської Асамблеї наступного тижня у Страсбурзі «може стати гарною можливістю для детальнішого обговорення кризи в Україні».