Олегу Сенцову загрожує 20 років позбавлення волі. Саме такий термін передбачений російським законодавством за участь у терористичній діяльності, у чому продовжують звинувачувати українського режисера. Нагадаємо, що Олега Сенцова заарештували співробітники ФСБ 11 травня 2014 року, а 30 травня на сайті ФСБ з’явилося повідомлення, що Сенцов з іншими членами «Правого сектору» планували влаштувати теракт 9 травня біля Вічного вогню в Сімферополі. Наразі Олег Сенцов перебуває в московському СІЗО Лефортово. Разом iз ним утримують іще трьох кримських активістiв — Олександра Кольченка, Геннадія Афанасьєва та Олексія Чернія.
Останнім часом Сенцову заборонено спілкуватися навіть з адвокатом Дмитром Дінзе, який розповів у своєму «Твіттері», що управління ФСБ узяло з нього підписку про нерозголошення будь-яких даних про підсудного. Він не збирається опускати руки. «Я хочу, щоб з Олега зняли всі звинувачення. Це завдання-максимум. Завдання-мінімум, враховуючи політизованість цієї справи і зацікавленість ФСБ у педалюванні цієї справи, — це хоч пом’якшити той вирок, який може призначити суд», — заявив адвокат.
Відмову на прохання зустрітися з українським режисером отримало і МЗС України. Російська сторона заявила, що пан Сенцов — громадянин Росії, оскільки він мешкав у Криму і заяву про відмову від російського громадянства не подавав. Тож тепер судити режисера мають за законами Російської Федерації.
Тим часом українські правозахисники намагаються залучити всі можливості, щоб привернути увагу світової громадськості до цієї справи. «Ми подали скаргу в Європейський суд iз прав людини на незаконне утримання у підвалі СБУ в Луганську лідерами так званої ЛНР Іллі Єфремова та ще кількох українських патріотів і отримали позитивний висновокСаакашвілі. Тепер ми спробуємо цю ж процедуру провести і по Сенцову та Кольченку. А ще ми готуємо звернення, яке передамо в представництво ЄС», — розповів «УМ» один з активістів руху за звільнення кримських політв’язнів Олександр Коріньков.
Родиною Олега Сенцова продовжує опікуватися Спілка кінематографістів України, яка організувала збір коштів. За словами активістки кампанії з підтримки режисера Олени Чередниченко, родина Олега досі залишається в Сімферополі. «Всі її члени мають українські паспорти», — наголосила вона.
А ТИМ ЧАСОМ...
Мустафа Джемілєв поскаржився, що російська влада тисне на нього через його сина, намагаючись перекваліфікувати справу за російським законодавством. Нагадаємо, що Хайсера Джемілєва звинувачують у навмисному скоєнні вбивства. Суд триває вже понад рік. За словами самого Мустафи-аги, його син учинив діяння в той час, коли український Крим не був окупований Росією, тому Хайсер Джемілєв має бути переданий українській стороні. «Вони його спеціально не передають для того, щоб не втратити тиску на мене», — підкреслив Джемілєв-старший.