Незважаючи на те, що революція минула, Майдан досі схожий на місце бойових дій. На головній площі країни стоять намети і барикади. Комунальники потроху ведуть роботи з благоустрою території ще з кінця квітня. Спеціальні служби розбирають барикади з бруківки, шин, мішків із піску та інших підручних засобів. Нагадаємо, що після драматичних подій кінця січня «будівельним матеріалом» для барикад стали і мішки зі сміттям, які навесні-влітку почали псуватися. Тож кілька днів тому на їх місці з’явилися більш цивілізовані та вдосконалені конструкції з бетонних блоків. Поки що вони перекрили Хрещатик iз боку Європейської площі. Барикади ж на Грушевського, на тротуарі, планують залишити назавжди, як згадку про події минулої осені та зими.
Крім того, відновні роботи тривають на Майдані. Із кінця травня комунальники викладають бруківку на місцях, звільнених від наметів. Нова бруківка буде іншого кольору. Повністю звільнити площу від барикад не дозволяють майданівці. За словами активістів, барикади зникнуть лише після того, як влада виконає всі свої обіцянки. «Ми влаштуємо третій Майдан, якщо влада й надалі нічого не робитиме», — переконує «УМ» мешканець наметового містечка Віктор із Вінниці.
Проте Київська міська держадміністрація продовжує спроби домовитися з активістами Майдану про згортання наметів. За словами голови КМДА Володимира Бондаренка, на Майдані лишається багато людей, що спекулюють на суспільних негараздах. З іншого боку, багато майданівців потребують соціальної реабілітації, житла і роботи. І ці проблеми потрібно вирішувати.