Журналістка Наталя Статівко, яка передбачала, що порятунок восьмимiсячного Жені Єзекяна із Слов’янська буде використано російською пропагандою з власною метою, мала рацію: на вихідних на каналі НТВ з’явився 15-хвилинний сюжет, у якому «доблесні» журналісти розповідають, як вони провели ледь не спецоперацію, щоб врятувати малюка. Однак, як з’ясувалося пізніше, журналісти ризикували життям хлопчика задля самопіару, відгородивши від нього не лише українських активістів, а й російських лікарів.
Зокрема, коли постало питання про евакуацію Жені, до справи долучилася і виконавчий директор фонду «Справедлива допомога» Єлизавета Глінка, більше відома як Доктор Ліза. Про це свого часу просив журналіст Андрій Миронов, який загинув під час обстрілу разом з італійським репортером. Незважаючи на це, Доктор Ліза спеціально вилетіла з Москви в Донецьк і була готова супроводжувати реанімобіль із хлопчиком до Донецька, а звідти, після реанімації, — до кордону з Росією.
Однак у журналістів НТВ були свої плани. Вони переконали маму хлопчика їхати з ними в непристосованому автомобілі, наражаючи Женю на небезпеку. Більше того, коли Доктор Ліза спробувала зв’язатися з журналістами, ті почали плутати сліди, щоб їх не наздогнали і не розділили «славу рятівників», стверджують люди, які від початку займалися питанням порятунку життя малюка. «Друга спроба сказати доброго ранку всім. Особливо тим людям, хто, ризикуючи життям, допомагає іншим, незважаючи на війни та переконання. Але є, на жаль, і ті, хто заради незрозумілого піару ризикує чужим життям і відверто наражає інших людей на небезпеку. На щастя, перших більше», — написала Доктор Ліза на своїй сторінці у мережi «Фейсбук» 6 червня, дізнавшись, що Женя таки добрався до Ростова-на-Дону і з хлопчиком усе гаразд. Батько ж хлопчика, відчуваючи прискіпливу увагу російських ЗМІ, змушений був констатувати: «Ми для них — шоу, просто шоу».
Але якщо в ситуації з порятунком Жені російські журналісти показали лише частину правди, вигідну для себе, то в деяких моментах взагалі плутається грішне з праведним. Усі, хто в прямому ефірі бачив церемонію інавгурації Петра Порошенка, звернули увагу на те, що одному солдату з почесної варти стало погано і він ледь не впав, упустивши з рук зброю. Так само всі, хто стежить за формуванням нового поповнення батальйону «Донбас», позитивно сприйняли інформацію про те, що десять солдатів Президентського полку попросилися добровольцями до «Донбасу». Але поєднати ці два факти, встановивши між ними причинно-наслідковий зв’язок, додумалися лише росiйськi ЗМІ. Повідомлення, розтиражоване московськими журналiстами про те, що «за інцидент на інавгурації Порошенка десять солдатів відправлені в зону силових операцій», шокувало навіть командира «чорних чоловічків» Семена Семенченка. «Ким я вже тільки не був. І місцевим фашистом, правою рукою Яроша, і розстрілював разом з Арсеном Аваковим своїх же солдатів iз перебитим хребтом, і втратив усіх у бою, і вкрав усі гроші, і продавав якісь БТРи, і... Всього й не згадаєш, що я «накоїв» у гарячковій уяві сучасних геббельсів за цей місяць. Ну гаразд, як то кажуть, карма у мене така... Але до чого тут солдатик, що впустив карабін на інавгурації Петра Порошенка?» — дивується Семенченко на своїй сторінці у «Фейсбуці».
«З боку російських ЗМІ такі матеріали — чистого роду комерція. Якщо їм платять саме за такі матеріали, то вони і будуть їх видавати, підтасовуючи факти під той шаблон, який їм вигідний. Протиставити цьому можна лише правду, давши розвінчання і контраргументи з посиланням на авторитетних людей. Це — інформаційна війна», — прокоментував «УМ» ситуацiю з пропагандою сусiдiв психолог Ігор Герасимов. І порадив і надалі стежити за ефіром. Адже доки існує замовлення, яке гарно оплачується — подібні сенсації ростимуть, як гриби після дощу.