Намети і шини впоперек дороги — так зараз виглядає вулиця навпроти приміщення прокуратури Сумської області. Громадські активісти, серед яких більшість — представники партії «Свобода» та Самооборони, 5 червня почали акцію, яку оголосили безстроковою.
Вимоги протестувальників: звільнення з посад заступників прокурора області Дмитра Андреєва, Андрія Колотія, Григорія Кондратенка. Саме вони, заявляють учасники акції, порушували справи щодо сумських майданівців у січні цього року.
Нагадаємо, йдеться про нібито захоплення Будинку рад учасниками Майдану. Тоді було досягнуто домовленостi про використання вестибюлю Будинку для проведення там депутатських прийомів. Потім вирішили на ніч зробити у вестибюлі пункт обігріву протестувальників. Міліціонери відповідно перебралися на другий поверх, але спускалися мило попити чаю і поїсти бутербродів із запасу майданівців. Проте опівночі вони раптом напали на активістів і побили кількох із них. Про це писала «УМ».
Якщо працівники прокуратури в той час віддано служили Януковичу, то їх погони заплямовані, — вважають пікетувальники. Обурило їх і те, що на приміщенні прокуратури не було державного прапора — його повісили вже під час пікету. «Чи не є це відображенням настроїв декого з керівників офіційної структури?» — обурюється один з активістів.
На вимогу громадськості Дмитро Андреєв вийшов до громади і під тиском написав заяву на звільнення. Втім це не може свідчити про остаточне вирішення питання. Як кажуть фахівці, має бути ще подання прокурора, який наразі у відрядженні. Потім рапорт та супроводжувальні документи повинна розглянути Генеральна прокуратура.
Загалом заступник прокурора Тетяна Мироненко пояснила протестувальникам, що стосовно всіх, чиї прізвища називають учасники акції, буде проведено службову перевірку. Відповідно, всі їхні дії отримають правову оцінку. І вже потім будуть прийняті належні кадрові рішення, а винні — притягнуті до відповідальності.
На сайті газети «Панорама», проте, висловили думку щодо заангажованості списку тих, кого вимагають звільнити. Бо, скажімо, пан Андреєв саме зараз займається розслідуванням побиття редактора «Панорами» Євгена Положія та ніби веде низку антикорупційних справ. Отже, голос громадськості — це важливо, але добре, аби йшлося й про дотримання букви закону — на противагу діям колишнього режиму.
Утім наразі пікетувальники мають намір стояти аж до відставки всіх тих, кого вони занесли до «списку ганьби».