Перші біженці зі Слов’янська почали з’являтися на Харківщині ще наприкінці березня, але тоді люди приїжджали в основному до родичів. Сьогодні жителі фронтових міст масово покидають рідні домівки переповненими автобусами, вибираючи нерідко місцем тимчасового прихистку саме сусідню область. З проханням допомогти сусідам звернулися до облдержадміністрації і донецькі чиновники. У результаті Харківська область підготувала на теренах регіону 60 об’єктів, які готові прийняти 2400 людей.
Усіх вимушених «мігрантів» на Ізюмському блокпості зустрічають бійці місцевої самооборони, що мають телефони «гарячих» ліній і координати волонтерів. Переселенців, які приїздять пізно ввечері, відправляють на ночівлю до Червонооскільського інтернату, а звідти після сніданку розвозять до підготовленого житла. Найбільшим місцем поселення стане літній дитячий табір під Куп’янськом. Буде також виділено окреме житло. «У нас по селах є порожні будинки для 150 людей, — повідомила голова Ізюмської облдержадміністрації Любов Шамрай. — Є також помешкання, якi використовують як літні дачі. Зараз ми просимо сільради, аби нам дозволили вселити туди біженців. Хоча б до серпня. Там є всі необхідні умови для проживання — вода, газ, світло».
У минулі вихідні остаточно стало зрозуміло, що проблеми сусідів будуть актуальними для Харківщини ще довго. У суботу Барвенківський та Ізюмський блокпости перетнуло 95 донеччан, у неділю — 215. «Певну тенденцію до зростання ми спостерігали ще під час травневих свят, — каже голова облдержадміністації Ігор Балута. — Люди сподівалися перечекати, доки ситуація стабілізується. Але тепер ми бачимо, що кількість біженців постійно збiльшуватиметься».