У Миколаївському зоопарку цієї весни — справжній бебі-бум. І перше, чим хваляться тут — пташенята дрохви, яких фахівцям із Миколаївського зоопарку вдалося отримати вперше у світі, адже досі ця полохлива птиця в неволі не розмножувалася. А ось миколаївці можуть пишатися: їхня пташка виявилася напрочуд «зговірливою» мамою. «Дрохва, яка живе в нашому зоопарку вже четвертий рік, належить до унікального й зникаючого в Європі виду птахів. Спочатку планували, що буде відразу двоє пташенят, але так вийшло, що одне яйце пошкодив самець — його довелося відсадити в інший вольєр. У результаті народилося одне, але здорове пташеня. Тепер для нас головне — зберегти і виростити цього малюка», — розповідає директор зоопарку Володимир Топчій.
Треба сказати, що в травні потомство привела не тільки дрохва: всі пернаті — це лебеді, гуси, качки — походжають у супроводі пухнастих клубочків. Не відстають від них й інші мешканці зоопарку. Так, малюки з’явилися на світ у місцевої рисі, дочекалися поповнення у сімействі байбаків та левів. А ще не так давно в Миколаївський зоопарк із Москви привезли білу ведмедицю. Поки що вона обживається у своєму вольєрі, проте фахівці сподіваються, що в майбутньому вона також зможе мати здорове потомство.
За словами директора зоопарку, велике поголів’я вихованців диктує свої умови виживання. Адже малюки не тільки хочуть їсти, їхній раціон повинен бути збалансованим та в міру калорійним. «Упродовж декількох місяців наш «дитячий садок» обходитиметься грудним молоком, а потім необхідно буде переходити на прикорм, — розповідає Володимир Топчій. — Якщо з пернатими та парнокопитними справи йдуть більш менш просто (вони переважно харчуються їжею рослинного походження), то наші хижаки кожен день хочуть бачити на своєму «столі» м’ясо. У наш нестабільний час це непросто, хоча зараз ми можемо розраховувати не тільки на допомогу чиновників, а й на збільшення обсягів коштів, отриманих від продажу квитків. Адже потік людей, які хочуть побачити, як дорослі мами-рисі та мами-левиці годують своїх дитинчат, у в травні збільшився більш як удвічі».
Нагадаємо, восени минулого року керівництво зоопарку було у безвиході — «чорні» дні почалися в листопаді 2013 року, коли їжі для мешканців одного з найкращих в Україні зоопарків залишилося всього на два дні, оскільки через якісь незрозумілі «ігри» миколаївських чиновників своєчасно не були проведені тендери на постачання кормів для тварин. У відчаї директор зоопарку Володимир Топчій тоді виставив на своїй сторінці в соціальній мережі «Фейсбук» ультиматум, адресований тодішньому Прем’єр-міністру України Миколі Азарову, із погрозами, що в разі невирішення ситуації він змушений буде віддати на забій дрібних тварин, щоб прогодувати великих. Відповіді від Прем’єра тоді так і не дочекалися, але на біду відгукнулися самі миколаївці, які забезпечили тварин продуктами.
Постійними «спонсорами» Миколаївського зоопарку стали місцеві студенти-волонтери, які досі приносять улюбленцям і яблука, і горіхи, і різні овочі. Найбільшу активність проявляють першокурсники Національного університету ім. В.О.Сухомлинського.
ДО РЕЧІ
На годівлю мешканців Миколаївського зоопарку щодня «іде» 938 кг овочів, 292 кг зерна, 72 кг риби, 22 кг хліба, 72 кг яблук, 113 штук яєць, 12 л молока, 4 кг солі, 30 кг круп та 987 г часнику. Додатково — банани та апельсини. Всього в щоденному переліку продуктів для тварин зоопарку значиться 60 найменувань.