За приєднання Криму до Росії під час березневого референдуму висловилися не 97%, а близько 15% кримчан. Така сенсаційна інформація з’явилася на сайті Ради при президентові Росії з питань розвитку громадянського суспільства та прав людини! Правда, провисіла вона там недовго — інформацію невдовзі зняли, імітувавши хакерську атаку «злих бандерівців».
Але одна з тих, хто досліджував кримські настрої, правозахисниця Світлана Ганнушкіна підтвердила достовірність інформації. В інтерв’ю українським журналістам вона повідомила, що, за даними членів президентської ради, на березневий референдум про статус Автономної Республіки прийшло щонайбільше 30% громадян. І лише половина з тих, хто з’явився на референдум, проголосували за приєднання до Росії. Отже, долю українського Криму визначила проросійська меншість — не більше 15%. «Те, що зроблено стосовно України, — це така дискредитація Росії, яку не міг би придумати жоден іноземний агент у найбурхливішій уяві», — заявила Ганнушкіна журналістам каналу «24».
Прикметно, що ці цифри збігаються з даними Меджлісу, який одразу після 16 березня заявляв, що справжні цифри явки на так званий «референдум» — 32%, і навіть із тих, хто прийшов, далеко не всі були за входження Криму до РФ.
«Не можу судити про кількість голосів за Росію, адже референдум під дулами автоматів — то маячня, а от явка відповідає нашим приблизним підрахункам. Прийшло небагато, адже більшість, знаючи, що все вирішено наперед, відмовились від участі в цьому фарсі. Хоча в тому ж Севастополі намалювали явку в 124%», — каже «УМ» український соціолог Ірина Бекешкіна. Проте вона підтверджує, що в Криму багато людей мають проросійські настрої.
А ТИМ ЧАСОМ...
Путін нагородив понад 300 журналістів «за об’єктивність при висвітленні подій у Криму», повідомляють «Ведомости». Близько сотні нагороджених представляють ВГТРК, більше 60 — «Перший канал», по кілька десятків — телеканали НТВ, Russia Тoday і холдинг Life News. Співробітників телеканалу «Дощ» і радіостанції «Ехо Москви» у списку заохочених немає.
Вище за всіх оцінені заслуги гендиректора НТВ Володимира Кулістікова, який отримав орден «За заслуги перед Вітчизною» II ступеня, що передбачає солідну надбавку до пенсії (до 400%).
Видання зазначає, що масштаб нагороджень безпрецедентний, якщо згадати, що після подій 2008 року в Південній Осетії тодішній президент Дмитро Медведєв нагородив лише 11 журналістів.